Belediye saat kaçta açılıyor, saat kaçta kaçta kapanıyor? Belediye çalışma saatleri 2019

Belediye mesai saatleri hakkında bilmek istediğiniz her şey haberimizde… Belediyeler sabah saat kaçta açılır akşam saat kaçta kapanır? Belediyeler 09.00 - 12.00 / 13.00 - 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. İşte, Belediye çalışma saatleri 2019…

Belediye saat kaçta açılıyor, saat kaçta kaçta kapanıyor? Belediye çalışma saatleri 2019

Belediye çalışma saatleri hakkında merak edilen tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz… Belediye hangi saatler arasında hizmet vermektedir? İşte, Belediye çalışma saatleri 2019…

BELEDİYE ÇALIŞMA SAATLERİ 2019

Belediyeler hafta içi her gün mesaiye sabah tam 09.00'da başlar ve öğle tatili olan 12:00’a kadar devam ederler. Öğleden sonra 13:00’da tekrar mesaiye başlar ve akşam kapanış saati olan 17.00’a kadar çalışmaya devam ederler. Ancak, bazı vergi ödeme durumlarında çalışma saatleri uzayabilir ve hafta sonu da çalışabilmektedirler.

Belediyeler; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de hizmet vermektedir.

BELEDİYENİN GÖREVLERİ

Belediyelerin başlıca görevleri, kentin altyapısı ile ilgilenmek, çöp toplama, yolların temizlenmesi, itfaiye hizmetleri, zabıta hizmetleri, cadde ve sokak temizliği, halk sağlığını koruma, şehir içerisinde imar ile ilgili izin ve belgeler, şehrin ekonomik işleri, okul öncesi eğitim verme, mesleki eğitim kursları düzenleme, kütüphane açma, sağlık hizmetleri, dini görevler, nikah işleri, yurt açma, ucuz konut yapma, ulaştırma, eski tarihi eserleri koruma, kültür merkezi açma, spor alanları yaratma, tiyatro müze ve sinema salonları açmaktır.

BELEDİYE HAKKINDA

Belli bir beldede yerleşmiş halkın, bir arada yaşamasından doğan, sağlık, temizlik, eğlenme, dinlenme, kültür, çevre korunması gibi gereksinmelerin karşılanması amacıyla kurulmuş yerel kamu hizmeti örgütüdür. Belediye sözcüğü bir insan topluluğunun yerleşmek amacı ile oturduğu yer anlamına gelen Arapça beldeden türetilmiştir.

3 Nisan 1930 tarih ve 1580 sayılı Be­lediye Kanunu'na göre, nüfusu 2.000'i aşan her yerleşim merkezinde belediye yönetimi kurulabilmektedir. İl ve ilçe merkezlerinde ise nüfusun 2.000'in üstünde olup olmamasına bakılmaksızın belediye örgütü kurulması, yasayla öngörülmüştür.

Belediye yönetiminin sınırları, yönetsel kararla saptanır.

Muhtarlık saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? İlginizi Çekebilir Muhtarlık saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

 

İşte kaymakamlık çalışma saatleri İlginizi Çekebilir İşte kaymakamlık çalışma saatleri