Sözcü Plus Giriş

Bugün çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? Dünyada altın fiyatı hareket kazandı…

Altın fiyatları ne kadar oldu sorusu merakla araştırılırken altın, yatırımcısına kazandırmaya devam ediyor. Altın fiyatlarındaki hızlı hareket durdu ancak küresel piyasalarda altının yükselişi sürüyor ve bu yükseliş iç piyasadaki yatırımcıya da kazandırıyor. Yatırımcıların gözdesi altın fiyatlarında son durum nasıl şekillendi? Bugün çeyrek ve gram altın ne kadar oldu? Cumhuriyet altını ve küçük altın kaç lira? İşte 10 Ocak tarihli çeyrek ve gram altın fiyatları...

08:08 -
Bugün çeyrek altın ve gram altın ne kadar oldu? Dünyada altın fiyatı hareket kazandı…

Altın fiyatlarında son durum belli oldu. Altın fiyatları, ABD ve Çin arasındaki ticaret gerginlikleri çerçevesinde meydana gelen gelişmelerle dalgalanma yaşadı. Ayrıca hafta başından beri küçük dalgalanmalar yaşayan altının gram ve çeyrek fiyatı el yakıyor. Peki gram altın ne kadar oldu? Çeyrek altın bugün kaç TL? İşte güncel altın fiyatları…

10 OCAK GÜNCEL ALTIN FİYATLARI 

Gram altın dün yükselişini 3’üncü güne taşıması sonrasında günü önceki kapanışa göre yüzde 0,7 artışla 228,4 liradan tamamladı. Bugüne ise düşüşle başlayan altının gram fiyatı, en düşük 227,5 lira ve en yüksek 228,8 lirayı görmesinin ardından saat 10.00 itibarıyla yüzde 0,1 azalışla 228,2 liradan işlem görüyor.

Asya piyasalarında yükseliş eğiliminde hareket eden altının ons fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,2 değer kazancıyla 1.295,5 dolardan alıcı buluyor. Kapalıçarşı’da çeyrek altın 372 lira, Cumhuriyet altını da 1.525 liradan satılıyor.

“ALTININ GRAMI 232 LİRAYA YÜKSELEBİLİR”

AA Finans Analisti İslam Memiş, altın fiyatlarının yönü üzerinde ABD ile Çin arasındaki ticaret görüşmelerine haber akışı ile ABD Merkez Bankası (Fed) üyelerinin dün yaptığı açıklamaların etkili olduğunu söyledi. Dün akşam açıklanan Fed toplantı tutanaklarının da ABD ekonomisini etkileyebilecek küresel büyümeye yönelik riskler konusunda netlik görene dek faizlerde değişikliğe gidilmeyeceği beklentilerini artırdığını belirten Memiş, tutanakların ardından altının onsunda yükseliş yaşandığına dikkati çekti. Memiş, altının ons fiyatının teknik açıdan 1.277 doların üzerinde kalıcılık sağlamasının, düşüşlerin sınırlı kalacağına işaret ettiğini aktararak, “Bugün altının ons fiyatının 1.291-1.302 dolar aralığında işlemler gerçekleştirmesini bekliyoruz. Altının gram fiyatında ise bugün 228 liranın üzerinde kapanış gerçekleştirilmesi durumunda yükselişler 232 liraya kadar devam edebilir.” diye konuştu.

 

KÜRESEL PİYASALARDA ALTIN HAREKETLENDİ

Altın fiyatları, ABD ve Çin arasındaki ticaret gerginliklerini çözme amacıyla düzenlenen toplantının bir gün daha uzatılmasıyla toplantının sonucunu beklerken, olası bir anlaşma halinde ABD Merkez Bankası´nın (Fed) faiz oranlarını artırmayacağı beklentisiyle artan risk iştahıyla düşerken, paladyum rekor düzeyde yükseldi.

Küresel emtia piyasalarında;

– gümüş, yüzde 0.20 artışla 15.745 dolardan,

– altın, yüzde 0.03 artışla 1,286.3 dolardan,

– bakır, yüzde 0.49 artışla 2.669 dolardan,

– platin, yüzde 0.47 artışla 825.7 dolardan

– paladyum da yüzde 1.45 artışla 1,279.7 dolardan işlem görüyor.

İç piyasada ise, gram altın fiyatı 227 liraya, çeyrek altın 371 liraya, Cumhuriyet altını da 1,540 liraya döndü.

İLGİLİ HABERDolar/TL ne kadar oldu?Dolar/TL ne kadar oldu?

 

Son güncelleme: android-time 10:44 10.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more