Sözcü Plus Giriş

Mahmut Tanal yine olay yerinde! Vatandaşken bilet alamadı vekilken aldı

Hemen her toplumsal olayda anında olay yerinde olan CHP'li Mahmut Tanal bu kez de Doğu Ekspresi sorununa dikkat çekti. Tanal Doğu Ekspresi'ne vatandaşın bilet bulamadığı iddiaları üzerine durumu kendi test etti ve o da bilet bulamadı. Ardından bakanlığı arayarak serzenişte bulunan ve bilet temin eden Tanal, "Vatandaşın ya da benim seyahat edebilmek için mutlaka bakanlığı aramamız mı gerekecek?" dedi. Tanal Doğu Ekspresi'nde seyahat edeceklere yanlarında su böreği ve dolma getirmeleri tavsiyesinde bulundu.

11:44 -
Mahmut Tanal yine olay yerinde! Vatandaşken bilet alamadı vekilken aldı

Biletleri karaborsaya düştüğü iddia edilen ve Kamu Denetçiliği Kurumu’na şikayet konusu olan Doğu Ekspresi ile Ankara’dan Kars’a seyahat etmek isteyen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da bilet bulmakta zorluk çekenlerden biri oldu. Tanal, bakanlığı arayarak serzenişte bulunduktan sonra bilet alabildiğini belirterek, “Vatandaşın ya da benim seyahat edebilmek için mutlaka bakanlığı aramamız mı gerekecek?” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AA muhabirine Doğu Ekspresi ile Ankara’dan Kars’a yaptığı 1310 kilometrelik yolculuğa ilişkin deneyim ve önerilerini aktardı.

Herkese Doğu Ekspresi ile seyahat etmeleri tavsiyesinde bulunan Tanal, 36 saat boyunca seyahat ettiğini ve yaşamındaki gezilerin en güzelini gerçekleştirdiğini belirtti.  “Seyahat süresince yanınızda, evinizde hazırladığınız bir şeyler, su böreği, dolma varsa onun keyfine doyum olmuyor.” diyen Tanal, seyahat sırasında Doğu Ekspresi ile ilgili yolculardan öğrendiği sıkıntıları aktardı.  Biletlerin, 1 ay öncesinden satışa çıkarıldığını, şirketler önceden bloke ettiği için vatandaşın biletleri karaborsadan satın alabildiğini vurgulayan Tanal, şirketlere yönelik bilet avantajının veya bilet kotasının kaldırılmasını istedi.

‘SEYAHAT ETMEK İÇİN BAKANLIĞI ARAMAMIZ MI GEREKECEK?’

Tanal, tur şirketlerine kota konulmadığını bu nedenle de kendisinin dahi tren bileti bulamadığını ifade etti.  Ulaştırma Bakanlığını arayarak, serzenişte bulunmasının ardından bilet alabildiğini anlatan Tanal, “Vatandaşın ya da benim seyahat edebilmek için mutlaka bakanlığı aramamız mı gerekecek?” diye sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal

ERZURUM MOLASI UZATILMALI

Trenlerin tek motorlu olduğunu, gücünün yetersiz kaldığını, çift motorluya takılabilecek vagon kadar tek motorluya takıldığını, rampada çıkış yapamadığını vurgulayan Tanal, “Bu tehlikeli bir durum.” ifadesini kullandı.  Erzurum’da yarım saat mola verildiğini aktaran Mahmut Tanal, daha fazla mola verilmesi gerektiğini, bunun Erzurum’un ekonomisine de katkı sağlayacağına işaret etti.  Tanal, gezilebilecek yerlerle ilgili broşürlerin dağıtılması gerektiğini belirterek, “Kars’a gidiyorsunuz Ani Harabeleri’nde Türkçe tanıtım bulamıyorsunuz. İngilizce, Fransızca, Almancası var.” dedi.  Buz tutan Çıldır Gölü’nün üzerinde yürüdüklerini kaydeden Tanal, burada buzun kırılarak balık tutulduğunu, bu balığın tadına doyum olmadığını bildirdi.  Tanal, halk eğitimden sağlanacak bağlama ve gitarlar eşliğinde seslendirilecek şarkılarla, seyahat edilmesi halinde, uzun tren yolculuğuna renk katılabileceğini de sözlerine ekledi.

AA

İLGİLİ HABERDoğu Ekspresi biletleri satışı KDK'ya şikâyet konusu olduDoğu Ekspresi biletleri satışı KDK'ya şikâyet konusu oldu

 

Son güncelleme: 12:04 16.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more