Çukurova Üniversitesi engelli işçi alacak

Basın İlan Kurumu resmi portalı ilan.gov.tr'de yayımlanan ilana göre; Çukurova Üniversitesi ve bağlı birimlerinde görev yapmak üzere engelli işçi alınacak. İşte Çukurova Üniversitesi engelli işçi alımı ilanı...

Çukurova Üniversitesi engelli işçi alacak

İşçi alımı ilanında, “Çukurova Üniversitesi ve bağlı birimlerinde görev yapmak üzere, 4857 Sayılı İş Kanunu ve 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında İşKur üzerinden Engelli Kontenjanında kura usulü ve EKPSS ile ‘‘Sürekli İşçi” alınacaktır.” denildi. Çukurova Üniversitesine 19 engelli personel alınacak.

GENEL AÇIKLAMALAR

1- İlan edilen kadroya başvurusu sonucu hak kazanan adaylar, 657 Sayılı Kanunun 4/D maddesi ve 4857 Sayılı İş Kanunu Hükümleri çerçevesinde Engelli kontenjanında sürekli işçi olarak istihdam edileceklerdir.

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2- Sürekli işçi kadrolarına yerleşen adayların ücretleri Döner Sermaye Bütçesinden ödenecektir.

3- İlköğretim ve Lise eğitim düzeyindeki sürekli işçi talepleri kura usulüne tabidir.

4- Ön lisans ve Lisans düzeyindeki sürekli işçi talepleri EKPSS puanına tabidir.

5- Kura usulüne tabi kadrolarda istihdam edilecek kadro sayısının dört katı kadar aday, İşKur tarafından bildirilen başvurular arasından noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecektir.

6- Aday listeleri, kura yeri, kura tarihi, kura sonuçları ve diğer her türlü duyurular www.cu.edu.tr internet adresinden ilan edilecektir.

İlan edilecek olan bu duyurular, tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adreslerine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz.

7- Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca; görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8- Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup, tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenilen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaklardır.

9- Atanmaya hak kazananlardan göreve başlamayan ve atanma şartlarını taşımadığından göreve başlatılamayanların yerine, ihtiyaç duyulacak sayıda yedek adaylar arasından belirlenecektir.

10- Kura çekimi, 22.05.2019 Çarşamba günü, saat: 10.00'da Çukurova Üniversitesi Akif Kansu Toplantı salonunda yapılacaktır.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...