Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sesli bütçe mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te onaylanan 2020 yılı bütçesi sonrası sesli bir mesaj yayımladı. Muhalefet Erdoğan'ın bütçe görüşmelerine katılmamasını eleştiriyordu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Meclis'te bütçe oylanırken genel kurul salonundaydı.

10:18 -
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sesli bütçe mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2020 yılı bütçesinin onaylanmasının ardından Twitter'da sesli bir mesaj yayımladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye Büyük Millet Meclisimizde bu gece Cumhur İttifakı’nın güçlü iradesiyle kabul edilen 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’nun ülkemize, milletimize, devletimize hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

“Türkiye Büyük Millet Meclisimizde bu gece Cumhur İttifakı’nın güçlü iradesiyle kabul edilen 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’nun ülkemize, milletimize, devletimize hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. 2023 hedeflerimize doğru yürüyüşümüzde, çok önemli bir mihenk taşı olduğunu düşündüğüm bütçe çalışmalarını başarıyla yürüten Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ve milletvekillerimiz başta olmak üzere, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” Erdoğan mesajını, “Şimdi hedeflerimize daha kararlı ve daha güçlü yürüme vakti. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.” diyerek tamamladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay dün Meclis Genel Kurulu’ndaydı. Fotoğraf: AA

KILIÇDAROĞLU: BÜTÇEYİ SUNAN DEVLET MEMURU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2020 yılı bütçesini Meclis Genel Kurulu’nda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın sunmasını eleştirerek, ‘Buraya gelip bütçeyi sunan kişi bir devlet memuru. Sizin vicdanınız kabul ediyor mu bir devlet memurunun gelip 2020 yılı bütçesini anlatmasını. Bu kürsü tarihinde devlet memurları gelip sunmamıştır bütçeyi.’ demişti.

Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminden önce Genel Kurul'daki bütçe görüşmelerinde Başbakan da bulunuyordu. Yeni sistemle birlikte bu görevi Cumhurbaşkanı yardımcısı devraldı.

Son güncelleme: 10:34 21.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more