Sözcü Plus Giriş

Doğa Koleji’nde yeni gelişme! Öğretmenler, iş bırakma bildirimlerini yönetime sundu

Doğa Kolejinde çalışan bazı öğretmenler, maaşlarının ödenmemesini gerekçe göstererek iş bıraktı. Velilerin de destek verdiği açıklamanın ardından grup adına biröğretmen, iş bırakma bildirimlerini yönetime sundu.

15:09 -
Doğa Koleji’nde yeni gelişme! Öğretmenler, iş bırakma bildirimlerini yönetime sundu

Kurumun Ataşehir'deki yönetim binasına gelen öğretmenler, “Doğa Koleji Öğretmenleri Hakkını Alacak” yazılı afiş ve “İş Kanunun 34. maddesine dayanarak iş bırakıyoruz” yazılı dövizler taşıdı.

İŞ BIRAKMA BİLDİRİMLERİNİ YÖNETİME SUNDU

Burada açıklamalarda bulunan öğretmenler, ekonomik olarak büyük sorunlar yaşadıklarını, aylardır ücretlerinin ödenmemesine yönelik yönetimden doyurucu bir açıklama alamadıklarını ve bu şartlarda eğitim veremeyeceklerini söyledi.  Velilerin de destek verdiği açıklamanın ardından grup adına bir öğretmen, iş bırakma bildirimlerini yönetime sundu.

Bildirim yazısında, isim ve imzası bulunan işçilerin, fazlaya ilişkin tüm haklarının saklı kalmak kaydıyla, ücretleri ödeninceye kadar bugünden itibaren İş Kanunu'nun 34. maddesi gereğince haklarını kullanacağı ve tüm mağduriyetler için ayrıca yasal yollara başvuracağı bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Doğa Koleji'nde maaşlarını alamayan öğretmenler ders boykotu yapmış, yönetimden açıklama talep eden veliler ise geçen hafta İstanbul Ataşehir’deki genel müdürlük binasında toplanmıştı. Yönetimden yanıt alamayan veliler girişteki turnikeleri aşarak genel müdürlük binasına girmişti. (AA)

 

Son güncelleme: 15:16 16.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more