Dolar ne kadar oldu? Doların gözü İstanbul’da! Dolar kaç TL?

Tüm Türkiye ve piyasalar Ekrem İmamoğlu kazandıktan sonra tekrar edilmesine karar verilen İstanbul seçimlerini izlerken dolar/TL güne 6.17'nin altında başladı. Daha sonra dolar/TL 6.20 seviyesini aştı. Euro 7 ay sonra 7 TL'yi aştı.

Dolar ne kadar oldu? Doların gözü İstanbul’da! Dolar kaç TL?

Dolar son günlerde yine hareketli. ABD ile Çin arasında başlayacak ticaret görüşmeleri, Fed Başkanı Powell ve ABD üretici fiyatlarının izleneceği yeni güne dolar/TL 6,16 seviyesinde başladı.

Dolar/TL saat 12:48 itibariyle 6.2387/6.2409’dan işlem görüyor. Kurun söz konusu seviyelerdeki seyri devam ediyor. Euro/TL ise aynı saatte 6.9979/7.0027’den işlem görüyor. Kurun söz konusu seviyelerdeki seyri devam ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Çin arasındaki ticaret görüşmelerinde bir anlaşmaya varılmasına Çin’in engel olduğunu söyledi.

11 YSK hakiminin 7’si İstanbul seçimlerinin tekrarı yönünde karar alırken Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul’daki ilçe belediyesi seçimlerinin de iptali için kuruma başvurdu.

’23 HAZİRAN’A KADAR BELİRSİZLİK DEVAM EDECEK’

Reuters’a konuşan ve YSK kararının yankılarının takip edilemeye devam edildiğini söyleyen Işık FX Araştırma Uzmanı Yusuf Kavak, “23 Haziran’da yapılacak seçime kadar belirsizlik devam edecektir. Öte yandan S400’lerin Temmuz’da satın alınması bekleniyor, o süre de yaklaşıyor. Dolayısıyla önümüzdeki birkaç ay kritik, ABD ile ilişkilerin de bozulması halinde kurda yeni rekorlar görülebilir. Kurda yükseliş makro verilere de bozulma olarak yansıyacaktır” dedi.

Jeopolitik riskler ve gelecek hafta açıklanacak olan cari açık, sanayi üretimi, işsizlik, bütçe dengesi gibi verilerin de yakından izleneceğini söyleyen Kavak, “Kritik olan bir diğer konu ise ticaret savaşları. Bugün itibariyle görüşmeler başlıyor, sonuç alınamazsa Çin karşı hamle yapabilir. Gerilim tırmanırsa TL dahil gelişmekte olan para birimlerini zayıflatabilir. İçeride ve dışarıda riskler oldukça fazla bu da TL’deki baskının devam edeceği anlamına geliyor” dedi ve şöyle devam etti:

“İçeride seçim sürecine alışma dönemine giriyoruz, piyasalar buna adapte oluyor ve kurda arada geri çekilmeler olabilir. Ancak yurtiçi ve yurtdışı riskler artmaya devam ettikçe kurda yukarı hareket de devam eder. Dolar/TL’de 6.20 geçilirse ilk etapta 6.40’a hareket olabilir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...