Sözcü Plus Giriş

Dolar/TL ne kadar oldu? (01.04.2019)

Yerel seçimlerin resmi olmayan sonuçlarına göre AKP Ankara dahil bazı büyük şehirleri kaybederken, İstanbul'da ise oy sayımının halen bıçak sırtı sürmesi piyasada belirsizlik unsuru olarak görülüyor. Saat 10:20 itibari ile Dolar/TL 5.70 seviyesini test etti.

07:00 -
Dolar/TL ne kadar oldu? (01.04.2019)

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 4.5 yıllık seçimsiz bir süreçte ekonomiye odaklanılacağı açıklaması piyasalar için olumlu görülürken, dolar/TL bu sabah 5.56 civarında dalgalı bir seyir izliyor. Ancak belirsizlik ve devam eden lokal talebi nedeniyle kurda genel eğilimin yukarı yönlü olabileceği belirtiliyor. Dolar/TL saat 17.26’da 5.5492/ 5.5497’den işlem görüyor. Doların söz konusu seviyelerdeki seyri devam ediyor.

Analistler seçimin arkada kalmasının ardından önümüzdeki seçimsiz süreçte hükümetin yapısal reformlara ağırlık vermesinin önemine dikkat çekiyor

Önümüzdeki beş yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri belirlemek için yaklaşık 57 milyon seçmenin oy kullandığı yerel seçimde Türkiye genelinde sandıkların yüzde 99.1’i açıldı.

İLGİLİ HABERAltın fiyatlarında son durum: Gram altın ve çeyrek altın ne kadar?Altın fiyatlarında son durum: Gram altın ve çeyrek altın ne kadar?

 

“BEKLENTİ YAPISAL REFORMLARA AĞIRLIK VERİLMELİ”

Bir bankacı, “Bundan sonra beklenti seçim sürecinin arkada kalması, 4-4.5 yıllık seçimsiz bir süreç ve ihtiyaç duyulan yapısal reformlara ağırlık verilmesi. Ancak seçim konusunu arkada bırakamadığımız ölçüde Erdoğan’ın söylediği reform süreci, ekonomiye yönelme de gündemde arka planda kalabilir. Bunun gecikmesi de piyasalar açısından baskıyı artıracaktır” dedi.

Belirsizlik devam ettiği sürece dolar/TL’de 5.50-5.70 bandında hareketin devam edeceğini söyleyen aynı bankacı, “Kurda biraz daha yukarı eğilim olduğunu söyleyebiliriz. Bandın altına yaklaştıkça ise yerli talebi artacaktır” dedi.

REUTERS-SOZCU.COM.TR

Son güncelleme: 17:28 01.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more