2019 bayram ikramiyesi ne kadar? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren emekliler Ramazan ve Kurban bayramlarında olmak üzere yılda iki kez verilen emekli bayram ikramiyesinin bu yıl Ramazan Bayramı öncesinde en geç mayıs ayının son haftası verilmesi bekleniyor. 2019 yılında bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama yok. Peki kimler bayram ikramiyesi alabilecek?

2019 bayram ikramiyesi ne kadar? Emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Ramazan ve Kurban Bayramlarında emeklilere verilen bayram ikramiyesinin 2019 yılında ne zaman verileceği merak ediliyor. Peki, Emekli bayram ikramiyesi 2019: Ne zaman verilecek? Merak edilen tüm detaylar haberimizde…

2018 yılı itibariyle yasalaşan ve her sene iki kere bayramdan önceki günlerde verilmesi öngörülen emekli ikramiyesinden SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri yararlanıyor. 2018 yılında Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramında ilk kez bayram ikramiyelerini alan milyonlarca emekli 2019’da bayram ikramiyelerini hangi tarihlerde alacağını merak ediyor. İşte detaylar…

2019 BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Geçtiğimiz sene ödenmeye başlanan emekli bayram ikramiyeleri her yıl dini bayramlar öncesi verilmeye devam edecek. İkramiyeler yıl içinde Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde verilecek. Ödeme tarihleri SGK yani Çalışma Bakanlığı tarafından önceden duyurulacak. Bu yıl ikramiyelerin Mayıs’ın son haftası verilmesi bekleniyor. Çünkü bu yıl Ramazan Bayramı 4 Haziran Salı gününe denk geliyor. Bireyler hangi bankadan maaş alıyor ise ödemelerde o bankaya yapılacaktır.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

12 milyondan fazla emeklinin yararlandığı emekli bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıl toplamda 2 bin TL olarak verildi. 2019 yılında Ramazan bayramında 1000 TL ve Kurban Bayramında da 1000 TL olmak üzere maaşlarla birlikte vatandaşların hesaplarına maaşları ile birlikte yatırılacak. 2019 yılında bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı belli olmadı. Enflasyon oranına göre yapılacak çalışmalar neticesinde yeni rakamın netleşmesi bekleniyor.

Emekli ikramiyesi için 1260 TL teklifi! İlginizi Çekebilir Emekli ikramiyesi için 1260 TL teklifi!

KİMLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLİYOR?

– SGK'dan aylık alan
– SSK, Bağ-Kur
– Emekli Sandığı emeklileri
– Ölüm aylığı alanlar
– Şehit yakını ve gaziler
– Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,
– Geçici köy korucuları
– Şeref aylığı alanlar
– Şampiyon sporcular,
– Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,
– Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri.

Hareketsiz ve blokeli emekli maaşı iade başvurusu nasıl yapılır? İlginizi Çekebilir Hareketsiz ve blokeli emekli maaşı iade başvurusu nasıl yapılır? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? İlginizi Çekebilir En düşük emekli maaşı ne kadar oldu?