Emekli intibak yasası çıkacak mı? 2000 sonrası emeklilerin gözü intibak yasasında!

Emekli intibak yasası için meraklı bekleyiş sürüyor. İntibak yasasının çıkmasıyla maaşlarının artmasını bekleyen 2000 sonrası emekliler meclisten gelecek karara kilitlendi. Peki, emekli intibak torba yasası son durum ne? İşte detaylar...

Emekli intibak yasası çıkacak mı? 2000 sonrası emeklilerin gözü intibak yasasında!

Emeklilerin itibak yasası için gözleri resmi açıklamalara çevrildi. 2000 yılı ve sonrasında emekli olan milyonlarca vatandaş intibak beklentisi içinde. Emeklilerin intibak yargı süreci içerisinde umutları devam ediyor. Yasanın çıkması ile birlikte emekli maaşı artacak. Milyonlarca vatandaş emekli intibak yasası ile ilgili gelişmeleri takip ediyor.

EMEKLİ İNTİBAK YASASI ÇIKACAK MI?

İntibak bekleyen emekliler, aynı prim kazancı ve prim gün sayılarıyla 2000 yılından önce emekli olanların kendilerinden daha fazla emekli maaşı aldığını belirterek, intibak ile maaş farklılığının son bulmasını istediklerini söylüyorlar. Emeklilere, prim ödemelerine ve hizmet sürelerine göre farklı zamlar söz konusu olacak.

emekli sözcü ile ilgili görsel sonucu

EMEKLİLERE İNTİBAK YASASIYLA NE KADAR ZAM GELECEK?

Yani düzenleme, her emekliye farklı yansıyacak. 2000 yılı öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon SSK’lı 50 ile 355 lira arasında zamdan yararlanmıştı.