Sözcü Plus Giriş

Emekli maaş farkı ne zaman yatacak? İşte tarihi…

SGK'dan yapılan açıklamada, SSK ve BAĞKUR kapsamında emekli, dul ve yetim gelir aylığı alanların 2019 Temmuz artışlarıyla hesaplanan aylıklarının ödeme günlerinde zamlı olarak ödeneceği belirtildi. Peki emekli maaş farkı ne zaman ödenecek?

12:40 -
Emekli maaş farkı ne zaman yatacak? İşte tarihi…

Emekli maaşlarına yapılan zamlardan kaynaklanan fark ücretleri 25 Temmuz 2019 tarihinde emekli maaşları ile birlikte ödeneceği duyuruldu. 2.3 milyon emekliye 500 milyona yakın maaş farkı verilecek. SSK emeklilerine maaşları 26 Temmuz’a kadar, Bağ-Kur emeklilerine ise aylıkları 25-28 Temmuz arasında ödenecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan 2.3 milyon kişiye, toplamda yaklaşık 500 milyon lira tutarında maaş farkı yatırılacağını belirtti. Bu kapsamda aylık almakta olanlara banka ve PTT şubelerince 25 Temmuz 2019 tarihinde farkları ödenecek.

Bakan Selçuk, “SSK kapsamında gelir aylık almakta olanların aylıkları 26 Temmuz’a kadar, Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık almakta olanların aylıkları da ödeme günleri olan 25 ila 28 Temmuz'da zamlı ödenecek” ifadesini kullandı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more