Sözcü Plus Giriş

Emekli maaşı ne kadar olacak? İşte 2019 emekli maaş zammında son durum…

Emekli maaşı tahminleri enflasyon oranına göre şekilleniyor. Emekli maaşlarının 2019'da kaç lira olacağı yarınki kritik enflasyon verisinin açıklanmasıyla ortaya çıkacak. 2019 Yılı Programı’ndaki enflasyon tahminine göre, Ocak zammı SSK ve Bağ-Kur’lularda yüzde 10.65 olacak. Enflasyon oranları üzerinden yapılan tahminlere göre emekli maaşı zammı ne kadar olacak? İşte 2019 zammı detayları...

Güncellenme: 14:43, 02/01/2019
Emekli maaşı ne kadar olacak? İşte 2019 emekli maaş zammında son durum…

Emekli maaşı için büyük önem taşıyan enflasyon verisinin açıklanmasına kısa süre kaldı. Emeklilerin kaç lira maaş zammı alacağını belirleyecek olan enflasyon rakamları yarın açıklanacak ve emekli maaşları resmiyet kazanacak. Emekli maaşlarına kaç lira zam geleceği tahmin ediliyor? İşte emekli maaşı zammı detayları…

EMEKLİ MAAŞI KAÇ LİRA OLACAK? TAHMİNLER…

Kasım ve Aralık ayı enflasyonuna göre zam oranları artacak ya da azalacak. 2019 Yılı Programı'ndaki enflasyon tahminine göre, Ocak zammı SSK ve Bağ-Kur'lularda yüzde 10.65, memur emeklilerinde yüzde 11.15 olacak. SSK ve BAĞ-KUR’luların maaşına yapılacak zam ve ek ödeme artışı ile birlikte 108,68 TL ile 541,36 TL artış bekleniyor.

İlginizi ÇekebilirNe zaman emekli olurum? İşte emeklilik şartları...Ne zaman emekli olurum? İşte emeklilik şartları...

KASIM VERİLERİ EMEKLİ ZAMMINI DÜŞÜRDÜ

Aylardır A’dan Z’ye her şeye zam gelmiş, yüksek enflasyon ile vatandaşın alım gücü düşmüştü. Herkes yılbaşında geçim sıkıntısını hafifletecek bir zam beklerken yaşanan bu düşüşle işçi emeklisinin yıllık kaybı 332 lira, esnaf emeklisinin yıllık kaybı 245 lira, en düşük çiftçi emeklisinin yıllık kaybı 223 lira oldu. Enflasyonun gerilemesi şüphesiz olumlu bir gelişme ancak emekli alacağı zammın daha da aşağı düşmesinden endişe ediyor.

Emekli ve memuru yıkan rekor

TÜİK’e göre Kasım ayında tüketici fiyatları yüzde eksi 1.44 oldu. Enflasyonun eksi çıkması, milyonlarca emeklinin zam hayalini kursağında bıraktı. Temmuz ayından Ekim ayı sonuna kadar olan 4 aylık dönemde tüketici enflasyonu yüzde 12.24 artmıştı. Kasım ayında 5 aylık enflasyon yüzde 10.6’ya geriledi.

İlginizi ÇekebilirTESK: Emekli maaşları iyileştirilmeliTESK: Emekli maaşları iyileştirilmeli
Yayınlanma Tarihi:10:00,