Sözcü Plus Giriş

EPDK’dan elektrik zammı açıklaması

Elektrik Üretim A.Ş  dağıtım şirketlerine teknik ve teknik olmayan kayıp enerji satışları ile görevli tedarik şirketlerine yapılan satışları kilovatsaat başına 17.2700 kuruşa çıkardı. Böylece dağıtım şirketlerine yapılan satışların fiyatı yaklaşık yüzde 37 zamlanmış oldu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan EPDK bu zammın vatandaşa yansımayacağı söyledi. Yani elektrik dağıtıcısına zam geldi ancak vatandaşa yansıyan bir fiyat artışı henüz yok. 

10:56 -
EPDK’dan elektrik zammı açıklaması

EPDK’dan yapılan açıklamada, “1 Nisan 2019 tarihinden itibaren  geçerli olan elektrik fiyat bileşenlerinde bazı değişmeler olmakla  birlikte vergi fon ve paylar dahil nihai fiyatlarda yani tüketiciye  yansıyan fiyatlarda herhangi bir değişiklik veya zam kesinlikle söz  konusu değildir.” denildi.

İLGİLİ HABERSon dakika... Seçim sonrası ilk zam! Elektrik toptan satışı yüzde 37 zamlandıSon dakika... Seçim sonrası ilk zam! Elektrik toptan satışı yüzde 37 zamlandı

 

Açıklama şu şekilde: “Resmi Gazete'de yayımlanan tarifelerin tüketicilere zam olarak  yansıyacağı şeklinde bazı medya organlarında haberler yer almıştır. Bilindiği üzere elektrik fiyatlarını oluşturan çok sayıda unsur söz konusudur.  Bunlardan bazıları dönemsel olarak artış yönünde, diğer bazıları  ise azalış yönünde değişebilmektedir.  1 Nisan 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik fiyat  bileşenlerinde bazı değişmeler olmakla birlikte vergi fon ve paylar  dahil nihai fiyatlarda yani tüketiciye yansıyan fiyatlarda herhangi bir değişiklik veya zam kesinlikle söz konusu değildir. Daha önce Kurumumuz tarafından yapılan açıklama doğrultusunda  tekrar etmek isteriz ki, tüketicinin faturasına yansıyan bir artış,  bir zam yoktur.”

FOREKS

Son güncelleme: 11:46 02.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more