Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan TÜSİAD’a yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün YSK'nın tekrar seçim kararından sonra ‘kaygılıyız’ açıklaması yapan TÜSİAD’a bugün yanıt verdi. Erdoğan, “Yanlış yapıyorsunuz. Herkes haddini bilecek” ifadesini kullandı.

Sozcu.com.tr
12:07 -

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında patronlar kulübü Türk Sanayicileri Ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) yönelik açıklamaları:

Bazı iş adamı grupları dün açıklanan bu karardan sonra baktık garip açıklamalar yapıyorlar.

Bundan sonra da tabii ki bizden bu tavırlarınızla ülkemizin geleceğine yönelik bir normalleşmeyi konuştuğumuz dönemde seçim hukukunun işletildiği bir yerde böyle bir açıklamayı yaparsanız bunlar normalleşmeyi getirmez. Yanlış yapıyorsunuz. Herkes haddinizi bilecek.

İş adamıysan sen işini yap, seçim yargısının bu noktada verdiği karara adeta müdahale mahiyetinde açıklamalar yaparsanız sizin de nerede olduğunuzu ortaya koyar, bizim de size bakış açımız değişecektir.

TÜSİAD 1Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Beştepe’de ziyaret etmişti.

TÜSİAD DÜN NE DEMİŞTİ?

TÜSİAD, Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul'da seçimlerin tekrarlanmasına yönelik kararına sosyal medyadan tepki gösterdi. TÜSİAD, “Kapsamlı bir ekonomik ve demokratik reform gündemine odaklanmamız gereken bu dönemde, seçim ortamına geri dönmek kaygı vericidir” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERTÜSİAD'dan YSK'nın İstanbul kararına ilişkin açıklamaTÜSİAD'dan YSK'nın İstanbul kararına ilişkin açıklama İLGİLİ HABEREkrem İmamoğlu'na Koç'tan ziyaretEkrem İmamoğlu'na Koç'tan ziyaret
Son güncelleme: 16:55 07.05.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more