Sözcü Plus Giriş

Fitch’ten 5 büyükşehir belediyesine iyi haber!

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya ve Manisa büyükşehir belediyelerinin kredi notu görünümünü "negatif"ten "durağan"a çevirdi.

09:07 -
Fitch’ten 5 büyükşehir belediyesine iyi haber!

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, beş Türk yerel ve bölgesel yönetimin kredi notu görünümünü “negatif”ten “durağan”a çevirdi.

Kredi not görünümü değişen yerel yönetimler İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi.

ORTA VADEDE GÜÇLÜ KALACAKLAR

Fitch, kredi not görünümünü değiştirdiği belediyelerin orta vadede güçlü kalacaklarını ve zayıf risk profili değerlendirmelerinin, güçlü sürdürülebilir borç değerlendirmeleri ile dengeleneceğini söyledi.

Fitch’in değerlendirmesine göre, İstanbul’un bağımsız kredi profili “BBB-“, İzmir’in “BBB”, Bursa’nın “BB”, Antalya’nın “BB” ve Manisa’nın da “BB+”.

TÜRKİYE’NİN KREDİ NOTUNU DA YÜKSELTMİŞTİ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye’nin kredi notunu “BB-” olarak teyit ederek görünümünü “negatif”ten “durağan”a revize etmişti. Fitch, böylece 7 yıl sonra Türkiye ekonomisi hakkında not görünümüne yansıyan olumlu bir değerlendirme yapmıştı. (REUTERS-sozcu.com.tr)

 

İLGİLİ HABERİBB Deutsche Bank'tan kredi aldı, metro inşaatı başlıyorİBB Deutsche Bank'tan kredi aldı, metro inşaatı başlıyor İLGİLİ HABEREBRD'den İstanbul metro hattına 175 milyon euroluk krediEBRD'den İstanbul metro hattına 175 milyon euroluk kredi İLGİLİ HABERFitch, 7 yıl aradan sonra ilk kez iyi bir şey söylediFitch, 7 yıl aradan sonra ilk kez iyi bir şey söyledi
Son güncelleme: 09:16 17.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more