Gram altın yükselişe geçti! Çeyrek altın ne kadar?

Altının gram fiyatı, bugüne yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışın yüzde 1 üzerinde, 244,2 lira seviyesinde dengelendi. Dün kapanışta çeyrek altın 398 lira, Cumhuriyet altını 1.629 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise 243,3 liradan işlem gördü.

Gram altın yükselişe geçti! Çeyrek altın ne kadar?

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 244,2 lira seviyesinde dengelendi. Dün altının ons fiyatının alıcılı seyretmesine karşın dolar kurunda yaşanan gerilemeyle değer kaybeden gram altın, günü yüzde 1,7 düşüşle 243,3 liradan tamamladı. Peki çeyrek altın ne kadar? İşte 31 Mayıs güncel altın fiyatları…

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI 

Gram altın: 244,2 lira

Çeyrek altın: 403 lira

Cumhuriyet altını: 1.645 lira

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Asya piyasalarında değer kazanan altının ons fiyatı ise yüzde 0,5 yükselişle 1.294,8 dolar seviyesinden işlem görüyor.

ALTIN TALEBİ ARTIYOR

Analistler, jeopolitik riskler ve ticaret savaşı endişeleriyle küresel piyasalarda risk iştahının azaldığını, buna bağlı olarak altına olan talebin arttığını belirterek, dolar/TL’de yaşanan değer kaybının ise yurt içinde altının gram fiyatında düşüşe sebep olduğunu kaydetti.

Bugün yurt dışında Almanya’da enflasyon ve ABD’de kişisel gelirler başta olmak üzere veri gündeminin takip edileceğini ifade eden analistler, teknik açıdan altının gram fiyatında 250 liranın direnç, 242 liranın destek olarak öne çıktığını söyledi.