Sözcü Plus Giriş

İŞKUR GSB kura sonucu açıklamaları sürüyor: GSB kura sonuçları açıklandı mı?

GSB kura sonuçlarını büyük bir heyecanla bekleyenler için kritik günler geldi. GSB kura sonuçları açıklanmaya devam ediyor. GSB için İŞKUR üzerinden yapılacak kura sonuçları ile 3 bin 243 personel alımı yapılacak. İŞKUR üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde işe alınacağı kura sonuçları günün erken saatlerinden itibaren en merak konuların arasında yer alıyor.

07:45 -
İŞKUR GSB kura sonucu açıklamaları sürüyor: GSB kura sonuçları açıklandı mı?

Geçtiğimiz haftalarda yapılan GSB personel alımı başvuruları sonrasında sonuçlar adım adım gelmeye başladı. GSB kura sonuçları açıklanmaya devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı için İŞKUR tarafından düzenlene kura sonuçları il il açıklanıyor. Tüm iller açıklandıktan sonra İŞKUR GSB kura sonuçlarının tamamının Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi internet sitesinde olması bekleniyor. İşte GSB kura sonuçları sorgulama ekranı ve açıklanan iller….

GSB KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

İŞKUR aracılığıyla yapılan başvurularda GSB'ye alınacak 3 bin 243 kişiden 278’i engelli, 146’sı ise eski hükümlüler arasından seçilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığına alınacak personeller kura sonucundan belirleniyor. Tüm illerde kurulan komisyon aracılığıyla gerçekleştirilen GSB kura çekilişine göre asil ve yedek adaylar belirleniyor.

ZONGULDAK GSB KURA SONUÇLARI SORGULAMA

KASTAMONU GSB KURA SONUÇLARI SORGULAMA

ADANA GSB KURA SONUÇLARI SORGULAMA

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

GSB KURA SONUÇLARINA İTİRAZ MÜMKÜN OLACAK

Adaylar tarafından sonuçlarına ilişkin olarak, sonuçların açıklanmasından itibaren 7 (yedi) iş günü içinde Sınav Kuruluna itiraz yapılabilecek. Yapılan itirazlar, sınav kuruluna ulaştıktan sonra 10 (on) iş günü içinde Sınav Kurulunca karara bağlanacak. Nihai karar itiraz sahibine iadeli taahhütlü posta ile bildirilecek. T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, faksla yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacak. (Evrakını posta yoluyla teslim edecekler için postadan kaynaklanan gecikmeler dikkate alınmayacak.

İl il İŞKUR GSB kura sonuçları: GSB kura sonuçları sorgulama ekranı

GSB’DEN KURA SONUÇLARI AÇIKLAMASI

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) yaptığı açıklama şöyle: “Bakanlığımıza bağlı il müdürlüklerinde (ilçeler dahil) çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu, 09/08/2009 tarihli ve 27314 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik ve 19/09/2009 tarihli ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla 11-15 Şubat 2019 tarihleri arasında açık iş ilanlarına adaylar tarafından başvuruda bulunma işlemleri tamamlanmıştır.

Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Makine Teknikeri, Temizlik Görevlisi (Engelli ve Eski Hükümlü olarak başvuranlar dâhil), Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni meslek kolları için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen nihai listelerde yer alan adayların, kura çekimi 27 Şubat 2019 tarihinde saat 10.00’da Noter huzurunda İl Müdürlüklerimizce yapılacaktır. Kura çekim yerlerine ait bilgiler ekte bulunan listede yer almaktadır. Ancak, gerekli görülmesi halinde İl Müdürlüklerince kura çekim yerlerinde değişiklik yapılabilecektir. Kura çekim yerlerinde yapılacak değişiklikler ilgili İl Müdürlüklerince adaylara duyurulacaktır.

Nihai listelerde yer alan başvuru sahipleri kura çekimini duyuru ekinde yer alan adreslerde izleyebileceklerdir.

Bu ilan tebliğ niteliğinde olup, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İlanen duyurulur.”

 

Son güncelleme: 11:45 05.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more