Sözcü Plus Giriş

İçişleri Bakanlığı personel alımı ne zaman sonuçlanacak? İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuç tarihi!

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınavda başarılı olan adaylar önce sözlü sınava tabi tutulacak. İşte İçişleri Bakanlığı personel alımı ile ilgili gelişmeler merakla araştırılıyor. İşte başvuru yapanları merakla araştırdıkları tarihler...

08:25 -
İçişleri Bakanlığı personel alımı ne zaman sonuçlanacak? İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuç tarihi!

Başvuruları tamamlanan İçişleri Bakanlığı personel alımında sonuçlar bekleniyor. İçişleri Bakanlığı personel alımı sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağını duyurdu. İçişleri yaptığı açıklamaya göre bakanlığın merkez teşkilatı ile 81 İl Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlükleri emrinde istihdam edilmek üzere toplam bin 200 personel işe alımı gerçekleştirecek. Bakanlıktan yapılan açıklamada “Sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait Bakanlık merkez teşkilatı ile 81 il valiliğine ilişkin unvan bazlı listeler 21 Mart 2019 tarihinde Bakanlığımız www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde ilan edilecek.

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak belli oldu!

SÖZLÜ SINAV NASIL YAPILACAK?

4/B sözleşmeli personel alımı sözlü olarak tek aşamada yapılır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, ilgili Sınav Komisyonunun her bir üyesi tarafından;

a) Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi (50 puan),

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan) ,

c) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),

ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),

d) Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),

e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, konularında (10 puan), olmak üzere 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Sözlü sınava katılmaya hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar, sınava katılma hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

KAÇ PERSONEL ALINACAK?

İçişleri Bakanlığı personel alımını, “657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde; Bakanlığımız Merkez teşkilatı ile 81 İl Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlükleri emrinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1/a ve Ek-l/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen boş pozisyonlara toplam 1200 adet personel alımı yapılacaktır.” duyurusu ile ilan etti.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more