Sözcü Plus Giriş

İGA’ya yeni ortak gelecek mi?

İstanbul Havalimanı'nın konsorsiyomunda yer alan Limak'ın Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, İstanbul Havalimanı konsorsiyumuna yeni bir ortak alınıp alınmayacağı ile ilgili, "İGA'da yeni bir ortaklık gündemimizde yok" dedi.

09:50 -
İGA’ya yeni ortak gelecek mi?

İstanbul Havalimanı’nın konsorsiyomunda yer alan Limak’ın Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, İstanbul Havalimanı konsorsiyumuna yeni bir ortak alınıp alınmayacağı ile ilgili, ” Gündem de öyle bir durum yok, İGA’da yeni bir ortaklık gündemimizde yok” açıklamasında bulundu.

“İstanbul Havalimanı’nın finansman kredisi ile ilgili geri ödemeleri başladı mı?” şeklindeki bir soruya Özdemir, “Daha zamanı var. Açıldıktan sonra geri ödemeler başlayacak. Her hangi bir sorun yok, aynı şekilde devam ediyor. Alınan kredilerin faizleri ödeniyor. Havalimanı açıldıktan sonra geri ödemeler başlayacak” şeklinde cevap verdi.

Havalimanı için 1 milyar euroluk ek finansman sağlandığını ve bu finansmanın kullanıldığını dile getiren Özdemir, “Onu  zaten şu anda kullanıyoruz. Şu anda havalimanımızın finansmana ihtiyacı yoktur” dedi.

DHA

Son güncelleme: 09:55 28.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more