Sözcü Plus Giriş

İhracat bedellerinin Türkiye’ye getirilmesinde süre uzatıldı

Geçtiğimiz yıl Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın tebliğine göre Türkiye'deki döviz varlığını artırmak için ihracatçı firmalara ihracat bedellerinin en az yüzde 80'ini Türkiye'deki bankalara yatırma zorunluluğu getirilmişti. Bugün İhracat bedellerinin yurda getirilmesine ilişkin düzenlemenin süresi 6 ay daha uzatıldı.

Güncellenme: 10:49, 31/08/2019
İhracat bedellerinin Türkiye’ye getirilmesinde süre uzatıldı

İhracat bedellerinin Türkiye'ye getirilmesi ve bankalara satılmasını gerektiren tebliğin yürürlük süresi altı ay daha uzatıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığının, Türk Parası Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Karara İlişkin Tebliğde (İhracat Bedelleri Hakkında) Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İKİNCİ KEZ UZATILDI

Buna göre, ihracat bedellerinin yurda getirilmesine ilişkin usul ve esasları düzenleyen ve Resmi Gazete’nin 4 Eylül 2018 tarihli sayısında yayımlanan söz konusu tebliğ hükümlerinin “1 yıl” olarak belirtilen yürürlük süresi “18 ay” olarak değiştirildi.  Böylece ihracat bedellerinin yurda getirilme süresi, ikinci kez 6 ay daha uzatılmış oldu.

AA

İlginizi ÇekebilirHazineden yeni dolar önlemi! Türkiye'ye getirme zorunluluğu getirildiHazineden yeni dolar önlemi! Türkiye'ye getirme zorunluluğu getirildi
Yayınlanma Tarihi:10:02,