Sözcü Plus Giriş

İlan detayları belli oldu! Ankara Üniversitesi 132 sözleşmeli personel alacak

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2. maddesine göre Ankara Üniversitesi 132 personel alacak. Basın İlan Kurumu resmi portalı ilan.gov.tr'de yayımlanan Ankara Üniversitesi personel alımı ilanında; toplam 132 pozisyona 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel alınacağı duyuruldu.

12:55 -
İlan detayları belli oldu! Ankara Üniversitesi 132 sözleşmeli personel alacak

Ankara Üniversitesi yayımladığı ilanda 132 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Ankara Personel alımı şartları da belli oldu. İşte detaylar..

GENEL ŞARTLAR BELLİ OLDU

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2) 2018 KPSS (B) gurubu sınavına girmiş olmak.

İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

3) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4)Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

5) Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more