Sözcü Plus Giriş

Karabük Valiliği de ‘zam söylentisi’ duyurusu yaptı

Adıyaman'da kimlik ücretlerine zam yapılacağı söylentisi ile vatandaş kimliğini değiştirmek için nüfus dairesine akın etmiş büyük yoğunluk yaşanmıştı. Konu hakkında İçişleri Bakanlığı daha sonra açıklama yapıp zam söylentisinin gerçeği yansıtmadığını bildirmişti. Bugün benzer bir açıklama Karabük Valiliği'nden de yapıldı. Vatandaşın aklında bu zam söylentisini kimin yaydığı sorusu var!

12:02 -
Karabük Valiliği de ‘zam söylentisi’ duyurusu yaptı

Karabük Valiliği, yeni yılda kimlik, pasaport, sürücü belgesi ve harçlarda artış olacağı söylentilerinin doğru olmadığını bildirdi. Valilikten yapılan açıklamada, vatandaşların asılsız haberlere itibar etmemeleri istendi.

Fotoğraf: İHA

Geçen hafta Adıyaman’da vatandaşlar da ehliyet ve pasaportlara yüzde 100 zam geleceği söylentisi ile resmi dairelere akın etmiş, dairelerde büyük yoğunluk oluşmuştu.

Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada 2020 yılında T.C kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı, nüfus cüzdanı ve eski sürücü belgelerinin 2020 yılından itibaren geçerli olmayacağı, sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde asılsız haberlerin çıktığı anlaşılmıştır.

‘ASILSIZ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN’

T.C kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kağıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının T.C. kimlik kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği, vatandaşlarımızın asılsız haberlere itibar etmemeleri, kamuoyuna saygıyla duyurulur.” (İHA-SOZCU.COM.TR)

Son güncelleme: 13:29 13.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more