Sözcü Plus Giriş

Ziraat Bankası aracılığı ile Kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak

Bugün seçim öncesinde vatandaşın hayatını kolaylaştıracak üç tane düzenleme açıklandı. Kredi kartı borcu olanlara Ziraat Bankası'ndan kredi kullandırılacak, dar gelirlinin elektrik faturasının 80 TL'sini devlet ödeyecek, prim teşvik desteğinin puanı artırılacak.

12:32 -

Kredi kartı borçları yapılandırılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çekenlerin mevcut borçlarını ödemesi için imkan sağlıyoruz. Ziraat Bankası aracılığı ile ödeme güçlüğü çeken vatandaşın borcu tek bir çatı altında toplanacak. Ziraat’ten çekeceği borcu ile borcu kapatacak. Aylık gelirine uygun bu borcu ödeyecek” dedi. Uygulamanın hemen başlayıp başlamayacağı merak ediliyor.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için üç puan desteği beş puana çıkarıldığını açıkladı.

DAR GELİRLİNİN ELEKTRİK FATURASI DEVLETTEN

Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılayacak.

8ocakkredigraf

1 MİLYON VATANDAŞ BORCUNU ÖDEYEMİYOR

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin son verilerine göre 2017 temmuz-2018 temmuz ayları arasında 1 milyonun üzerinde vatandaş kredi kartı borcunu ödeyememiş.

8ocakkredigraf2

FAİZLER BELLİ OLDU

Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 olacak. Hali hazırda ihtiyaç kredisi çekmek için Ziraat Bankası 24 aya yüzde 2.35 faiz istiyordu.

İLGİLİ HABERZiraat Bankası kredi kartı borç yapılandırmasında faiz oranları belli olduZiraat Bankası kredi kartı borç yapılandırmasında faiz oranları belli oldu İLGİLİ HABERİşsizlik sigortası payında değişiklikİşsizlik sigortası payında değişiklik
Son güncelleme: 15:42 08.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more