Marmara Üniversitesi personel alacak

Marmara Ünivesitesi'ne avukat ve büro personeli alınacak. Basın İlan Kurumu resmi portalı ilan.gov.tr'de yayımlanan ilana göre; Marmara Üniversitesi'nde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4'üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere avukat ve büro personeli alınacak.

Marmara Üniversitesi personel alacak

Marmara Üniversitesi personel alımı ilanında, “İlan metninde belirtilen şartları taşıyan adayların, www.marmara.edu.tr ve pdb.marmara.edu.tr internet adreslerinden ya da idareden temin edilecek fotoğraflı başvuru formu ile Marmara Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.” denildi .

GENEL ŞARTLAR

1– Başvuracak adaylarda 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

TAM İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

2– 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Lisans Mezunları için 2018 KPSSP3 Puanı esas alınacaktır.

3– Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması

4– Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak

5– Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin A fıkrasına eklenen 8. bende göre güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılacaktır. Söz konusu sonucun olumlu gelmesi halinde atamaları yapılacaktır.