Medyatik dolar kuru enflasyonu 4’e katladı

Türkiye ekonomisi son dönemde dalgalı bir seyir izliyor. Hal böyle olunca Dolar/TL ile ilgili yaşanan gelişmeler de anbean medyaya yansıyor. Medya Takip Merkezi'nin (MTM) nisan ayında ekonomiye yönelik yaptığı araştırmaya göre, dolar kuru ay boyunca 175 bin 784 haber ile ekonomi gündeminin zirvesine otururken, enflasyon ise 44 bin 001 habere konu olarak, sekizinci sırada yer aldı. Yani dolar kuru haberleri enflasyon haberlerini 4'e katladı. 

Medyatik dolar kuru enflasyonu 4’e katladı

Medya Takip Merkezi (MTM), Ekonomi Gazetecileri Derneği için yaptığı araştırmada nisan ayının ekonomi başlıklarını belirledi. Rapora göre, dolar, istihdam, ihracat ve vergi, gündemi belirleyen ana konular oldu.

175 BİN 784 HABER

Dolar kuru 175 bin 784 haber ile ekonomi gündeminin zirvesine oturdu. Enflasyon ise 44 bin 001 habere konu olarak, sekizinci sırada yer aldı. Ay boyunca konuşulan ana konulardan biri de yerel seçimlerin ekonomiye olan etkileriydi.

Araştırmada, seçimlerin tekrar edilme ihtimalinin kur üzerinde belirsizlik oluşturduğu aktarıldı. İstanbul seçimlerinden dolayı oluşan belirsizlikle yükselen doların nisan ayının en fazla kazandıran yatırım aracı olduğu bildirildi.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...