Moody’s’den 2020 yılı için küresel ekonomi değerlendirmesi

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, kredi koşullarına yönelik risklerin artmasıyla 2020'de küresel ekonominin kırılgan kalmaya devam edeceğini belirtti.

Moody’s’den 2020 yılı için küresel ekonomi değerlendirmesi

Moody’s, artan siyasi ve jeopolitik risklerin büyümede yavaşlamaya neden olduğunu, ekonomilerin de şoklara karşı tepki verme kabiliyetini azalttığını bildirdi.

Moody’s bugün yayımladığı raporda küresel ekonomide gerileme risklerinin artması, ticaret politikalarına ilişkin belirsizlikler belirsizlikleri ve öngörülemez siyasi ve politik ortamın etkisiyle, küresel kredi koşullarının 2020’de zayıflayacağını bildirdi

Moody's 11 Türk şirketinin kredi notlarını düşürdü İlginizi Çekebilir Moody's 11 Türk şirketinin kredi notlarını düşürdü

2020’DE DE KIRILGAN KALACAK

2019’da, 2009’daki resesyondan beri en düşük büyümenin kaydedildiğini belirten Moody’s, küresel ekonominin 2020’de de kırılgan kalacağını ifade etti.

Moody’s Yönetici Direktörlerinden Elena Duggar raporda “Küresel büyüme, dünya ekonomisinin itici güçleri olan ABD ile Çin’deki yavaşlamanın etkisiyle sönük kalacak. Gelişmiş ülke ekonomilerinde büyüme yavaşlayacak, Çin’deki yavaşlama ve küresel ticaret büyümesinin sona yaklaşmasıyla çoğu gelişmekte olan ülke piyasası da ortalamanın altında büyüyecek” değerlendirmesine yer verdi.

Moody’s 2020’de resesyon beklememesine rağmen, ticaret politikasında belirsizliklerin ve öngörülemeyen politik ve jeopolitik ortamın olduğu bir durumda resesyon risklerinin yükseldiğini belirtti. (REUTERS)

Moody's büyüme beklentisini açıkladı İlginizi Çekebilir Moody's büyüme beklentisini açıkladı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...