Sözcü Plus Giriş

Muratoğlu, konuyla ilgili olarak sorularımızı şöyle yanıtladı:

Ekonomi ülke şartlarından kaynaklı herkesin gündeminde. Ne diyorsunuz?

Malum ekonomi sosyal bir “bilim” dalı… Türkiye'de yaşayan herkes, bir futboldan bir de ekonomiden iyi anlar. Her ne kadar gençlerin 4'te 3'ü enflasyon kelimesinin anlamını dahi bilmese de bu konu ile ilgisiz oldukları anlamına gelmiyor. Ekonomide neler olup bittiğini, konu biraz sıkıcı olsa da, öğrenmeleri gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle yazılarımda sade ve anlaşılır olmaya özen gösteriyorum.

Sizi sosyal medyada daha aktif görmeye başladık. Son olarak da YouTube kanalı açtığınızı öğrendik. Bu kararınızın sebebi nedir?

Sözcü Gazetesi varsa ben varım. Madem Sözcü'deyim, sesimi daha fazla duyurmalıyım. Gündemi anında takip etmek istiyorsanız sosyal mecralar bu konuda çok etkin. YouTube'a gelirsek, 2-3 yıldır devamlı TV kanallarına çıkıyorum, radyolara bağlanıyorum, haliyle yayın politikaları doğrultusunda olan sorulara cevap vermem gerekiyor. Bazen “Biz sormayalım, sen söyleme” durumları oluyor. Madem söyletmiyorsunuz, ben kendi kanalımı açayım da orada söyleyeyim dedim. Kanalı çok profesyonel bir ekiple birlikte açtık. İşin tek acemisi benim.

Son güncelleme: 11:30 14.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more