Sözcü Plus Giriş

Olay intiharla ilgili konuştu: Bu konu kapalı bir kutudur

Adana'da kamuya iş yapan müteahhit Hasan Ulaş Devrim'in intihar etmesi gündem oldu. Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu, "Cuma günü konuştuk. Şuna borcum var. Buna borcum var diyordu. Ancak bu konu kapalı bir kutudur. İlerleyen zamanlarda ayrıntıları belli olur" diye konuştu.

Derin GÖKÇE
09:59 -
Olay intiharla ilgili konuştu: Bu konu kapalı bir kutudur

2018 yılında birçok firma ekonomik dar boğaza girdiğinden dolayı ya konkordato ilan ediyor veya iflas bayrağını çekiyor. Devlet Su İşleri’nin bazı ihalelerinin yanı sıra Seyhan Belediyesinin Akkapı Emekli Dinlenme Evi ve Demetevler Spor Kompleksi işlerini alan, bir süredir spor kompleksini tamamlamak için yoğun çaba harcadığı bildirilen müteahhit Hasan Ulaş Devrim (42), iddiaya göre alacaklarını tahsil edemediğinden 3 milyon TL borçlandı.

Bu nedenle Devrim'in psikolojisi bozuldu. Dün öğleye doğru da başının ağrıdığını söyleyerek Demetevler Mahalle Muhtarlığı binasının birinci katına gitti. Ve orada intihar etti.

EN SON EKONOMİK DURUMU DEĞERLENDİRDİK

Hasan Ulaş Devrim’in yıllardır arkadaşı olduğunu söyleyen Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu, “Belediyelere iş yapan müteahhitlerin genel sorunu  hakedişlerini zamanında alamaması. Hasan beyle yıllardır birlikteyiz. Ölmeden önce en son cuma günü görüştük ve ülkedeki ekonomik durumu değerlendirdik. Şuna borcum var. Buna borcum var diyordu. Ancak bu konu kapalı bir kutudur. İlerleyen zamanlarda ayrıntıları belli olur.” dedi.

534535

‘BELEDİYE BAŞKANI ARADI ALACAĞI YOK DEDİ’

Olaydan sonra belediye başkanının kendisini aradığını söyleyen Başkan Mustafa Karslıoğlu, “Belediye başkanı beni aradı şahıs adına herhangi bir alacağının olmadığını belirtti. Dediğim gibi olayın ayrıntıları ilerleyen günlerde belli olur.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERAdana'da kamu müteahhidi intihar ettiAdana'da kamu müteahhidi intihar etti
Son güncelleme: 11:24 05.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more