Sözcü Plus Giriş

Pazar tanzime uy(a)madı

Tanzim satış noktaları ve marketlere Tarım Kredi tarafından ucuza sebze verilmesiyle fiyatlar düştü. İBB'nin işletmesini yaptığı Bayrampaşa Hali'nde de fiyatlar tanzim sonrası gerilerken semt pazarı el yakmaya devam ediyor. Bir pazarcı, "Marketciler, sebze ve meyve fiyatlarını indirip diğer ürünlerin fiyatını yükseltiyor. Oradan kazanıyor ama biz ne yapalım?" diyor.

Fatma VURGUN
14:56 -
Pazar tanzime uy(a)madı

İstanbul ve Ankara’da sebze meyve fiyatlarındaki artışı önlemek amacıyla tanzim satış uygulamasına dün başladı. Bazı büyük marketlerdeki fiyatlar da Tarım Kredi buralara sebze verdiği için geriledi.

Ancak İstanbul’da gezdiğimiz bir pazarda fiyatlarda gerileme görülmedi. Pazarcılar ise tanzim satış noktalarına tepkili. Pazarcı esnaflarından Ahmet Şensoy, “Fiyatları düşürmek istiyorlarsa halde fiyatları düşürsünler. Şuan tanzim satış noklarında zararına satılıyor. Biz burada akşama kadar bir ekmek parasına bekliyoruz” dedi.

“MARKETLER DİĞER ÜRÜNLERİN FİYATINI YÜKSELTİYOR”

Marketler indirime gitti ancak pazarlarda ise durum böyle değil. İstanbul Zeytinburnu’nda bir semt pazarcısı Ahmet Şensoy ise bu durumun nedenini şöyle anlattı: “Marketciler, sebze ve meyve fiyatlarını indirip diğer ürünlerin fiyatını yükseltiyor. Oradan kazanıyor ama biz ne yapalım? Sattığımız ürünler belli.”

Fotoğraf: Sozcu.com.tr

İşte marketler ve tanzim satış mağazaları fiyat karşılaştırması:

İLGİLİ HABERİstanbul halinde fiyatlar indi!İstanbul halinde fiyatlar indi!

 

İLGİLİ HABERTarım Kredi Genel Müdürü: Tanzim fiyatları geçici | Son dakika haberleriTarım Kredi Genel Müdürü: Tanzim fiyatları geçici | Son dakika haberleri

 

İLGİLİ HABERTanzim bilançosu açıklandı! Vatandaş en çok domates aldıTanzim bilançosu açıklandı! Vatandaş en çok domates aldı
Son güncelleme: android-time 15:28 12.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more