Sözcü Plus Giriş

PTT çalışma saatleri: PTT saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor, cumartesi açık mı?

Posta ve Telgraf Teşkilatı kurumunun baş harflerinden oluşan PTT, Türkiye'nin en köklü devlet kurumlarından biridir. İletişim alanında büyük önemi olan PTT ne zaman açılıyor, ne zaman kapanıyor, cumartesi-pazar açık mı? PTT hangi saatlerde çalışıyor sorusunun cevabı haberimizde yer alıyor...

13:44 -
PTT çalışma saatleri: PTT saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor, cumartesi açık mı?

Mektup ve posta gönderimi, taahhütlü gönderiler gibi pek çok türde gönderi teslimi yanı sıra e-devlet şifresi alma, para çekme, emekli maaşı çekme gibi işlemler de yapılabilen PTT ne zaman açılıyor, ne zaman kapanıyor vatandaşlar tarafından merak ediliyor. PTT hangi saatlerde çalışıyor sorusunun cevabı haberimizde yer alıyor.

PTT SAAT KAÇTA KAPANIYOR?

PTT şubeleri hafta içi her gün mesaiye sabah saat 08:30’da başlar ve öğlen 12:30’a kadar devam eder. 12:30’da öğle molası veren PTT öğleden sonra saat 13:30’da tekrar mesaiye başlar ve akşam kapanış saati olan 17:00’a kadar mesaiye devam eder.

PTT HAFTA SONU ÇALIŞIYOR MU?

Merkez PTT şubeleri dışında tüm PTT şubeleri cumartesi ve pazar günleri kapalıdır. Sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri cumartesi günü 13.30 kadar hizmet vermektedir.

PTT Genel Müdürlüğü: Şehit Teğmen Kalmaz Caddesi No:2 06101 Ulus / ANKARA

PTT İletişim Numarası: 444 1 788

İLGİLİ HABERBankalar saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?Bankalar saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?
Son güncelleme: 13:58 17.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more