Sözcü Plus Giriş

PTT tanzim satışları İstanbul’da da başladı! e-PTTAVM tanzim satış ekranı: Tanzim satış ücretleri ne kadar?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'dan tanzim satışlarla ilgili flaş bir açıklama geldi!  "www.epttavm.com"dan ilk olarak Ankara'da uygulamaya konulan e-Tanzim satışları, bugün itibarıyla İstanbul'da da başladı. Enflasyonla topyekun mücadelede vatandaşlara ekonomik fayda sağlamak için hayata geçirilen uygulama kapsamında, PTT tarafından Ankara'daki satış noktasında, 100'ün üzerinde personel 7 gün 24 saat esasına göre görevlendirildi. Personel sayısı, gelen siparişlere göre artırılıyor.

19:06 -
PTT tanzim satışları İstanbul’da da başladı! e-PTTAVM tanzim satış ekranı: Tanzim satış ücretleri ne kadar?

Enflasyonla mücadele kapsamında İstanbul ve Ankara’nın çeşitli noktalarında tanzim satış noktaları kurulmuş, meyveler ve sebzeler marketlere ve pazarlara göre daha uygun fiyattan satılmaya başlanmıştı. Vatandaşın yoğun ilgi göstermesi nedeniyle uzun kuyruklar meydana gelince çözüm online tanzim satışta bulundu. Ankara’da başlayan e-PTTAVM uygulaması İstanbul’da da hayata geçirildi. Buna göre e-PTTAVM’den sipariş verenler ücretsiz kargo ile alışveriş yapabiliyor. İşte e-PTTAVM tanzim satış ekranı…

e-PTTAVM TANZİM SATIŞ EKRANI

Türkiye’nin milli pazar yeri platformu “www.epttavm.com”dan e-Tanzim’e tıklayarak, 8 çeşit ürün sipariş edebilen tüketiciler, tek üründen en fazla 3 kilogram sipariş verebiliyor. Müşterinin verdiği sipariş, ilk olarak e-PTTAVM’nin karşılama ekranında onaylanıyor. Daha sona hazırlanan barkod ve sevk evrakları, üretim bandına gönderiliyor. Burada her bir müşteri için ürünler zarar görmeden tartılıyor. Tartıldıktan sonra birer kilogramlık paketler ambalajlanıyor. Barkodu okutularak adres dökümü gerçekleştiriliyor. Daha sonra adreslere göre ayrılan siparişler, ilgili yerlere dağıtım yapan PTT araçlarına konuluyor. Son adımda ise siparişler, müşteriye kapıda teslim ediliyor.

TANZİM SATIŞ ÜCRETLERİ NE KADAR?

Saat 14.00’e kadar verilen siparişler aynı gün, bu saatten sonraki siparişler ise ertesi gün teslim ediliyor.

Biber çeşitleri 6 lira, patlıcan 4,5 lira, salatalık 4 lira, domates 3 lira, soğan ve patates 2 liradan satışa sunuluyor. e-Tanzim satışları, Ankara’nın ardından bugün itibarıyla İstanbul’da da başladı.

AA

Son güncelleme: 19:53 18.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more