Sözcü Plus Giriş

Roche’un 2018 satışları yüzde 7 arttı

2018 yılına ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan Roche’un grup satışları %7 oranında artarak 56.8 milyar İsviçre Frangı seviyesine ulaştı.

14:26 -
Roche’un 2018 satışları yüzde 7 arttı

İlaç ve tanı araçları alanında önde gelen global şirketlerden biri olan ve kişiselleştirilmiş tedaviye öncülük eden Roche, İsviçre'nin Basel kentinde bir konferans ile 2018 yılının finansal sonuçlarını açıkladı. Yılın farklı çeyrek dönemlerinde sergilediği finansal başarının devamı olarak şirket, grup satışlarını sabit kur cinsinden %7 arttırarak 56.8 milyar seviyesine çıkardı. İlaç Bölümü'nün satışları %7 oranındaki artışla 44 milyar İsviçre Frangı seviyesine ulaşırken, Diagnostik Bölümü'nün satışları da %7 oranında yükselerek 12.9 milyar İsviçre Frangı olarak gerçekleşti.

‘Büyümemizi sürdürmek için iyi bir noktadayız'

Grubun elde ettiği sonuçlara ilişkin açıklamalarda bulunan Roche Grup CEO'su Severin Schwan, “Roche olarak 2018 yılında her iki bölümümüzde de çok iyi büyüme kaydettik. Onkoloji, MS (multipl skleroz) ve hemofili gibi ciddi alanlarla mücadelede önemli yararlar sunan yeni çözümlerimizin gücünden özellikle memnuniyet duyuyorum. Ayrıca dijitalleşme, ürün geliştirme ve kişiselleştirilmiş sağlık hizmetlerinin ilerletilmesini desteklemek amacıyla gerçek yaşam sağlık ve analiz verilerinin kullanılması yönünde de çok önemli ilerleme kaydediyoruz. Başarılı lansmanlarımıza ve güçlü portföyümüze bakıldığında, Roche olarak büyümemizi sürdürmek için iyi bir noktada olduğumuzu söyleyebilirim,” dedi.

Son güncelleme: android-time 14:40 04.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more