Sözcü Plus Giriş

Sağlık Bakanlığı personel alımında son gün ne zaman? 8 bin 845 sağlık personeli alımı başvuru şartları…

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 8 bin 845 sağlık personeli alacağını duyurdu. Binlerce kişinin merakla beklediği sağlık personeli alımı başvuruları da başladı. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek? Başvuru şartları neler?

09:57 -
Sağlık Bakanlığı personel alımında son gün ne zaman? 8 bin 845 sağlık personeli alımı başvuru şartları…

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 8 bin 845 sözleşmeli sağlık personeli alınacak. Sağlık Bakanlığı’nın Basın İlan Kurumu resmi portalı ilan.gov.tr tarafından duyurulan personel alımı detayları haberimizde…

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI VE İLAN DETAYLARI

3 BİN 763 HEMŞİRE

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ve Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen ve ilgili alanlarda yüksek lisans veya doktora programlarında öğrenim görmüş adayların 17 Aralık Salı günü saat 17.00'ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekecek.

Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar Devlet Personel Başkanlığının internet sayfasındaki duyuru ekinde yer alan dilekçe ile birlikte istenilen belgeleri iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabilecekler. 17 Aralık itibarıyla kuruma ulaşmayan dilekçeler işleme alınmayacak.

Yüksek lisans veya doktora mezunu Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonları dışında tercih yapacak adaylar ise Devlet Personel Başkanlığına herhangi bir başvuru yapmayacaklar.

Devlet Personel Başkanlığının duyurularına istinaden daha önce müracaat etmiş ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvuru yapmaları gerekmeyecek.

Atama yapılacak 8 bin 845 kadrodan 3 bin 763'ü hemşire, bin 91'i ebe ve 3 bin 475'i sağlık teknisyeni ve sağlık teknikerlerinden oluşacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more