Sözcü Plus Giriş

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alacak! Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı şartları neler?

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından personel alımı yapılacağına dair açıklama, başvuru yapacaklar tarafından merakla karşılandı. Basın İlan Kurumu tarafından ilan.gov.tr üzerinden yayınlanan ilanda şartlar belirtildi. Sahil Güvenlik Komutanlığına yapılacak, 38 sözleşmeli personel alımı ilanı hakkında detaylar...

11:48 -
Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alacak! Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı şartları neler?

Sahil Güvenlik Komutanlığına 38 sözleşmeli personel alınacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı hakkında birçok ayrıntı merak ediliyor. Aşağıdaki linkten başvuru detaylarına ve haberimizin devamında başvuru şartlarına ulaşabilirsiniz…

SAHİL GÜVENLİK PERSONEL ALIMI AYRINTILARI

KİMLER BAŞVURABİLİR?

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.
2. Sahil Güvenlik Komutanlığı 2019 Yılı Sözleşmeli Personel Alımları Bilgilendirme Kılavuzu'nda ilan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak (Başvuruda 2018 yılına ait KPSS P93 ve KPSS P94 (Asgari 60) puan türü kullanılacaktır.)
3. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (12 Nisan 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak. (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.).
4. Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak.
5. Sınavlarda başarılı olan adaylar için sevk edilecekleri ilgili hastaneden “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği”ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Sözleşmeli Personel Olur” kararlı sağlık raporu almak ve haklarında yaptırılacak güvenlik tahkikatı sonucu olumlu olmak.
6. 2019 Yılı Sözleşmeli Personel Alımları Bilgilendirme Kılavuzu'nda belirtilen diğer şartları taşımak.
7. Şehit malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının anne, baba veya eşinin şehit gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında almış oldukları merkezi sınav (KPSS) puanına aldığı puanın (belirlenen taban puanı almış olmak şartıyla) %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puanları dikkate alınacaktır.
İrtibat ve bilgilendirme telefonu: 0 312 416 45 60 (Hafta İçi:09.00-12.30 ve 13.30-18.00 saatleri arasında)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more