Sözcü Plus Giriş

Seçim sonrası 3600 ek gösterge açıklaması geldi mi? İşte 3600 ek göstergede son durum…

Türkiye yerel seçime girdi ve seçim öncesi verilen 3600 ek gösterge sözü ile ilgili yeni bir açıklama var mı merak ediliyor. 31 Mart'tan önce 3600 ek gösterge yasası için AKP Grup Başkanı Naci Bostancı tarih vermişti. Fakat seçim sonrası 3600 ek gösterge ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

10:02 -
Seçim sonrası 3600 ek gösterge açıklaması geldi mi? İşte 3600 ek göstergede son durum…

İlk önce 24 Haziran seçimlerinde dile getirilen 3600 ek gösterge hakkında yeni açıkla geldi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ardından AKP Grup Başkanı Naci Bostancı'dan da dört meslek grubuna geçen seçimlerde vadedilen 3600 ek gösterge vaadinin seçim sonrasına kalacağına dair açıklama geldi. Seçim sonrası açıklama gelmedi fakat memurlar 3600 ek gösterge açıklaması bekliyor.

BOSTANCI SEÇİM SONRASINA KALDI DEMİŞTİ

Bir televizyon programında soruları yanıtlayan Bostancı “Seçimden sonra ilk olarak hangi düzenleme gündeme alınacak?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Personel reformu olması gerekiyor Türkiye'de. İnsanların 3600 ek göstergeyi bu kadar söylemelerin nedeni bir çıta atlama olarak görülmesinden bu kadar gündeme geliyor. Bunlar personel sistemi içerisinde değerlendirilecek konulardır. Nisan-Mayıs civarında bu gelişmeler yaşanır.”

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan da geçtiğimiz hafta “Söz verdiğimiz her konunun arkasındayız” diyerek meclis takvimine uygun olması halinde tüm sözlerin yerine getirilmesi için yoğun çaba içinde olduklarını belirtmişti.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more