Sözcü Plus Giriş

Kredi yapılandırmada yeni düzenleme Resmi Gazete’de!

Ödenmesinde zorluk yaşanan kredi borçları 60 aya kadar yeniden yapılandırılabilecek. BDDK'nın yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Sozcu.com.tr
14:23 -
Kredi yapılandırmada yeni düzenleme Resmi Gazete’de!

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe eklenen geçici maddeye göre, maddenin yürürlük tarihinden önce anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla 60 ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilecek. Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

60 AY İLE SINIRLI 

Adı geçen yönetmeliğe eklenen ve ihtiyaç kredisi borcu olanlara 60 aya kadar yeniden yapılandırma imkanı tanıyan geçici madde şöyle: “Bu maddenin yürürlük tarihinden önce anapara ve/veya faiz ödemelerinin tahsili geciken ihtiyaç kredilerinin borç bakiyeleri, borçlu tarafından talep edilmesi durumunda en fazla altmış ay ile sınırlı olmak üzere yeniden yapılandırılabilir.”

İLGİLİ HABERKredi kartı borcu için kredi çekenler ne kadar ödeyecek?Kredi kartı borcu için kredi çekenler ne kadar ödeyecek?

 

İLGİLİ HABERVatandaş kredi kartı kredisine ne diyor?Vatandaş kredi kartı kredisine ne diyor?
Son güncelleme: android-time 10:59 18.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more