Sözcü Plus Giriş

Emeklilerin maaş farkı tarihi belli oldu! Temmuz ayı emekli zam farkı ne zaman ödenecek?

Emekli maaşlarına yapılan zamlardan kaynaklanan fark ücretleri 25 Temmuz 2019 tarihinde emekli maaşları ile birlikte ödeneceği duyuruldu. 2.3 milyon emekliye 500 milyona yakın maaş farkı verilecek. SSK emeklilerine maaşları 26 Temmuz'a kadar, Bağ-Kur emeklilerine ise aylıkları 25-28 Temmuz arasında ödenecek.

10:13 -
Emeklilerin maaş farkı tarihi belli oldu! Temmuz ayı emekli zam farkı ne zaman ödenecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emekli Sandığı (Memur) emeklilerinin maaş farklarının 25 Temmuz’da ödeneceğini duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan 2.3 milyon kişiye, toplamda yaklaşık 500 milyon lira tutarında maaş farkı yatırılacağını belirtti. Bu kapsamda aylık almakta olanlara banka ve PTT şubelerince 25 Temmuz 2019 tarihinde farkları ödenecek.

Bakan Selçuk, “SSK kapsamında gelir aylık almakta olanların aylıkları 26 Temmuz'a kadar, Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık almakta olanların aylıkları da ödeme günleri olan 25 ila 28 Temmuz’da zamlı ödenecek” ifadesini kullandı.

AA

Son güncelleme: 14:57 29.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more