Sözcü Plus Giriş

Turkcell Genel Müdürü istifa etti

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu görevinden istifa etti. Resmi açıklama Turkcell tarafından KAP'a yapıldı. Terzioğlu'nun Demirören grubu ve yabancı ortağının İddaa ihalesini almasından sonra görevinden istifa etmesi dikkat çekti.

09:24 -
Turkcell Genel Müdürü istifa etti

Kaan Terzioğlu tarafından yapılan resmi istifa açıklamasında ayrılık sebebine değinilmemesi dikkat çekti.

Turkcell Yönetim Kurulu, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan’ın Turkcell Genel Müdürlüğü görevine vekaleten atanmasına, Satış Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna ise Kadri Özdal’ın vekaleten atanmasına karar verildi.

İDDAA İHALESİNE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Kaan Terzioğlu’nun istifa kararını İddaa ihalesini Demirören Ailesi ve yabancı ortaklarının kazanmasından kısa bir süre sonra alması dikkat çekti. Turkcell’in bağlı şirketi Inteltek İddaa ihalesine ilişkin Rekabet Kurumu’na resmi itirazda bulunmuştu. İtirazdan kısa bir süre sonra Turkcell’in Rekabet Kurumu’na başvurarak Demirören’lerin yabancı ortağının deneyimsiz olduğu ve İddaa organizasyonu için tecrübelerinin bulunmadığı ifade edilmişti.

KAAN TERZİOĞLU KİMDİR?

Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına 1990 yılında Arthur Andersen Türkiye'de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak başladı.

Kaan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD'de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında Arthur Andersen Belçika'da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye'de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenen Kaan Terzioğlu, 3 Nisan 2012-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank, Aksigorta A.Ş. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve CarrefourSA A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ve ardından Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştı.

Son güncelleme: 13:01 27.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more