Sozcu.com.tr ‘İşsizim’ projesi ile iki vatandaşa iş buldu!

Sozcu.com.tr işsiz iki vatandaşa yaptığı haberle iş buldu! Sitemizin dün başlattığı işsiz vatandaşların sesini duyurmayı amaçlayan 'İşsizim' projesi iki vatandaşa umut oldu. Küçükcekmece'de bir civata fabrikası Genel Müdürü Şansal Şenkaya, iki okurumuz İ.E ve Ufuk Aslan'a iş teklifinde bulundu. Siz de Sozcu.com.tr'nin başlattığı issizim@sozcu.com.tr adresine iletişim bilgilerinizle birlikte e-posta gönderin sesinizi duyuralım. İşverenlerin de maillerini platformumuza bekliyoruz.

Sozcu.com.tr ‘İşsizim’ projesi ile iki vatandaşa iş buldu!

Türkiye’de işsizlik sorunu gün geçtikçe büyüyor! Sozcu.com.tr’nin işsizlerin sesini duyurmak için kurdukları ‘İşsizim’ platformunun ilk gününde iki vatandaşa iş çıktı.

Küçükcekmece’de bir civata fabrikası Genel Müdürü Şansal Şenkaya kurumumuza issizim@sozcu.com.tr adresi üzerinden ulaşarak iki okurumuza iş teklifinde bulundu.

İşsizlik full-time! İş part-time İlginizi Çekebilir İşsizlik full-time! İş part-time

BAYRAM ÖNCESİ EKİBİMİZE KATABİLİRİZ

Şenkaya attığı mailde, “İstanbul'da yerleşik 70 yıllık bir firmayız. Yurt dışı bağlantılı bir firma olduğumuz için bu kriz bizi zorlasa da hala ekibimizi kuvvetlendirmeye çalışıyoruz. İlgili haberinizde ismi geçen İ.E ve Ufuk Aslan ile beni irtibatlandırabilir misiniz? Böyle değerli eğitim ve mesleki kariyeri olan iki arkadaşımızı Bayram öncesi ekibimize katabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin işsizleri anlatıyor İlginizi Çekebilir Türkiye'nin işsizleri anlatıyor

Sozcu.com.tr olarak biz de ilgili okurlarımıza hemen ulaşarak müjdeli haberi verdik. Siz de issizim@sozcu.com.tr adresine iletişim bilgilerinizle birlikte e-posta gönderin sesinizi duyuralım.

İşte İ.E ve Ufuk Aslan’ın işsizlik hikayesi;

19 yıllık iş deneyiminin ardından geçen yıl mart ayında işsiz kaldım. ODTÜ Makine Mühendisliği mezunuyum. 14 aydır iş bakıyorum. EYT’li olduğum için iş bulamıyorum.

İ.E

40 yaşındayım. Üniversiteyi Amerika’da okudum. İşletme mezunuyum. Stajımı Almanya’da yaptım. 12 yıl aile firmamızda yöneticilik yaptım, işler kötü gidince iflas ettik. İngilizce, Almanca ve Arapça dillerine hakim olmama rağmen, bir türlü iş bulamadım. 33 ayrı firmaya iş başvurusu yaptım. 1 tanesi bile aramadı. Psikolojim bozuldu, aile içinde huzursuzluklar başladı.

Ufuk Aslan

Sozcu.com.tr işsizlerin sesini duyuruyor! İlginizi Çekebilir Sozcu.com.tr işsizlerin sesini duyuruyor!