Sözcü Plus Giriş

Suriyelilerden kaçak ekmek sevkiyatı!

Suriyeliler, Adana'ya, Mersin, Osmaniye, Şanlıurfa ve Gaziantep'ten kaçak yollarla ekmek getiriyor. Adana'da resmi tarifeye göre üretilen 500 gramlık ekmek 3 TL'ye satılırken, Suriyelilerin çevre illerde ürettiği 500 gramlık ekmek 1.5 TL'ye satılıyor. Adana Ticaret Odası konuyu valiliğe iletti. Adana'da 250 gram ekmek resmi tarifeye göre 1.25 TL'ye satılıyor.

Sozcu.com.tr
11:45 -
Suriyelilerden kaçak ekmek sevkiyatı!

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, fırıncıların sorunlarını çözmek için masaya yatırılan Suriye ekmeğinin neden olduğu, ruhsatsız ve kayıt dışı üretimden kaynaklı haksız rekabetin ve fırıncı esnafının mağduriyetinin önlenmesi için atılan adımların destekçisi olduklarını söyledi.

SAĞLIKSIZ KOŞULLARDA EKMEK ÜRETİYORLAR

Menevşe, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda odaya kayıtlı fırıncı esnafının sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırıldığını belirterek, “Adana ESOB ile bu konuları sürekli istişare ediyor ve üyelerimizin sorunlarına ortak çözümler arıyoruz. Bu konulara büyük önem gösteren valimize de özellikle teşekkür ediyoruz. Son yıllarda Suriyeli misafirlerimizin özellikle sağlıksız koşullarda üretim ve satışını yaptığı Suriye ekmeğinin neden olduğu mağduriyet, ruhsatsız ve kayıt dışı üretimden kaynaklı fırıncı esnafımızın karşı karşıya kaldığı haksız rekabetin önüne mutlaka geçilmelidir. Bu konuda büyük çaba sarf eden 46. Grup Meslek Komite Üyelerimiz, Meclis Üyelerimiz Mehmet Haştaş ve Yusuf Koçaklı’nın girişimleri neticesinde ilgili kurumların valimizin talimatlarıyla denetimlerini arttırarak, gerekli yaptırım uygulamalarını hızlandıracağından ve sorunun hızla çözüleceğinden hiç şüphemiz yoktur” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERSuriyeliler kayıtlı oldukları illere gidecek... Peki hangi ilde kaç Suriyeli varSuriyeliler kayıtlı oldukları illere gidecek... Peki hangi ilde kaç Suriyeli var

SURİYELİLER ADANA’YA KAÇAK YOLLARLA EKMEK GETİRİYOR

Atila Menevşe, Ceyhan ilçesi ile Mersin, Osmaniye, Antakya, İskenderun, Şanlıurfa ve Gaziantep gibi komşu illerde üretilen ve Adana'da satışı yapılan Suriye ekmeğinin Adana’ya girişi ve satışının engellenmesinin büyük önem taşıdığını belirterek, “Bu konuda da yoğun denetim talimatı veren valimize, gerekli çalışmaları hızla başlatan tüm kurum ve kuruluş yetkililerine fırıncılarımız adına duyarlılıklarından ötürü teşekkür ederim” dedi.

İHA- SOZCU.COM.TR

 

Son güncelleme: 12:56 25.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more