Sözcü Plus Giriş

Tekfen Holding açıkladı! İki şirket birleşiyor

Ekonomik kriz sebebiyle Tekfen Emlak Geliştirme ile Tekfen İnşaat şirketleri birleşti. Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden Tekfen böylece piyasadaki durgunluk sebebiyle iki şirketini birleştirmiş oldu.

09:24 -
Tekfen Holding açıkladı! İki şirket birleşiyor

Gayrimenkul geliştirme sektöründe yaşanan durgunluk, azalan talep ve karlılık nedeniyle Tekfen Emlak Geliştirme ile Tekfen İnşaat’ın birleşmesine karar verildi.

YENİDEN YAPILANDIRMA İHTİYACI ORTAYA ÇIKTI

Tekfen Holding’den KAP’a yapılan açıklamada, gayrimenkul geliştirme sektöründe birkaç yıldır yaşanan durgunluk, azalan talep ve bunlara bağlı olarak karlılıkta meydana gelen azalış nedeniyle yeniden yapılandırma ihtiyacı ortaya çıktığı belirtilerek, sermayesinde %100 paya sahip oldukları Tekfen Emlak Geliştirme Yatırım ve Ticaret A.Ş.’nin, sermayesinde %99.99 paya sahip oldukları Tekfen İnşaat tarafından devralınmak suretiyle birleşmesine karar verildiği bildirildi.

İLGİLİ HABERİMKON: 100 bin müteahhit batabilirİMKON: 100 bin müteahhit batabilir

Açıklamaya göre birleşme işlemlerinin tamamlanması ile bundan sonraki dönemlerde gayrimenkul geliştirme faaliyetleri Tekfen İnşaat tüzel kişiliği altında devam edecek.

REUTERS

Son güncelleme: 09:44 20.09.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more