Sözcü Plus Giriş

Kayabaşı TOKİ kura çekilişi sonuçları: TOKİ çekiliş canlı izle! Kazananlar canlı yayın ile belli oluyor…

TOKİ talep toplanan 6 bin 300 konutun sahibi canlı yayında gerçekleştirdiği kura çekilişi ile belirliyor. 50 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında İstanbul'da dar ve orta gelirli vatandaşlar geçtiğimiz aylarda başvurularını gerçekleştirmişti. TOKİ kura çekimini canlı yayın takip etmek isteyenler için haberimizin içerisinde canlı izleme bağlantısı haberimizin içerisinde yer alıyor. Ayrıca Başakşehir, Kayaşehir, Tuzla ve Esenyurt ilçelerinde yapılan konutlar için kura tarihleri de haberimizin içerisinde bulabilirsiniz.

10:08 -
Kayabaşı TOKİ kura çekilişi sonuçları: TOKİ çekiliş canlı izle! Kazananlar canlı yayın ile belli oluyor…

Düşük gelire sahip vatandaşlar ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ bugün Başakşehir Kayabaşı konutları için kura gerçekleştirecek. Talep toplanan 6 bin 300 konut için kura çekimini canlı yayında izlemek isteyenler ise TOKİ İstanbul kura çekiliş canlı izle bağlantısı araştırıyor. TOKİ'nin uygun ödeme koşulları ve fiyata sahip konut fırsatından faydalanmak isteyenler geçtiğimiz aylarda başvurularını yaptı. İşte TOKİ çekilişi canlı izle bağlantısı ve kura detayları…

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ CANLI İZLE

TOKİ kura çekilişi sonuçlarını açıklandığı anda aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI

TOKİ KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Başakşehir Kayabaşı: 26-27 Haziran 2019

Silivri Alipaşa: 28 Haziran

Tuzla: 1 Temmuz

Başakşehir Ayazma: 2 Temmuz

Başakşehir Hoşdere: 2 Temmuz

2020'DE İSTANBUL İÇİN 10 BİN TOKİ KONUTU

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, 50 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında İstanbul’da talep toplanan 6 bin 300 konuta 300 bin üzerinde başvuru yapıldığını, 26 Haziran itibarıyla İstanbul’da kura çekimlerine başlayacaklarını dile getirdi.
Vatandaşların İstanbul projelerine gösterdiği yoğun talebi dikkate aldıklarını vurgulayan Bulut, 2020’de İstanbul’da dar gelirli vatandaşlar için yaklaşık 10 bin yeni konutu daha satışa sunacaklarını açıkladı.

İLK KURA BAŞAKŞEHİR’DE ÇEKİLECEK

Yüzbinlerce aile tarafından merakla beklenen kura töreninde, 26 Haziran Çarşamba günü Başakşehir Kayabaşı projesinde yer alan 2+1 nitelikli 2 bin 338 konutun, 27 Haziran Perşembe günü ise 3+1 nitelikli 2 bin 129 konutun kurası çekilecek. Alt gelir grubunda satışa sunulan konutların yüzde 25’i emeklilere, yüzde 10’u şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, yüzde 5’i ise engellilere ayrıldı.

Kura törenleri, 28 Haziran 2019 saat 10.00’da Başakşehir Kültür ve Sanat Merkezinde yapılacak olan Silivri 685 konut kurası ve 1 Temmuz 2019 saat 10.00’da Haldun Alağaş Spor Kompleksinde yapılacak olan Tuzla 500 konut kurası ile devam edecek.

Başakşehir Ayazma’da inşa edilecek 311 konut ve Hoşderede inşa edilecek 337 konutun kura törenleri ise 2 Temmuz 2019 saat 10.00’da Bahçeşehir Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılarak kura törenleri son bulacak.

Son güncelleme: 12:17 26.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more