Sözcü Plus Giriş

TÜSİAD’dan ABD’li ve AB’li yetkililere Barış Pınarı mektubu

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda bulunan terör unsurlarına karşı başlattı Barış Pınarı Harekâtı hakkında ABD'li ve AB'li yetkililere mektup yolladıklarını açıkladı.

Sozcu.com.tr
16:01 -
TÜSİAD’dan ABD’li ve AB’li yetkililere Barış Pınarı mektubu

Türk Silahlı Kuvvetleri sınır güvenliğini sağlamak ve terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve IŞİD’i bölgeden uzaklaştırmak için başlattığı Barış Pınarı Harekâtı devam ederken, yurt dışında yapılan kara propaganda sonucu ‘Türkiye savaştaymış’ gibi bir algı oluşturuluyor.

İş dünyası da söz konusu bu yanlış algıyı kırmak için çalışmalarına devam ediyor. TÜSİAD Başkanı Kaslowski sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ABD’li ve AB’li yetkililere bir mektup gönderdiğini bildirdi.

Kaslowski açıklamasında, “Barış Pınarı harekâtı konusunda ABD ve AB siyasi yetkililerine mektup ileterek terör ile mücadele hedefimizi ve Suriye'de akılcı bir yaklaşımla barış düzeninin sağlamasının ve Türkiye'nin Batı ittifakı için önemini vurguladık.” ifadelerine yer verdi.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more