Sözcü Plus Giriş

TÜSİAD’dan yeni vergi düzenlemesi hakkında açıklama

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), yeni vergi düzenlemesi hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamada "Meclis’e verilen teklif gelir vergisinde öngörülen değişikliklerin yanı sıra, dijital hizmetler vergisi, değerli konut vergisi ve turizm sektöründe konaklama vergisi gibi ekonomimize oldukça ağır yükler getiren yeni vergileri de içermektedir" ifadelerine yer verildi.

Sozcu.com.tr
16:49 -
TÜSİAD’dan yeni vergi düzenlemesi hakkında açıklama

Vergi düzenlemelerinin ekonominin ve kamusal yaşamın en temel konularından biri olduğu belirtilen açıklamada, “Ülkemizin ihtiyacı, kayıt dışılığı azaltacak, verginin tabana yayılmasını sağlayacak ve vergi kanunlarımızın daha basit, adil ve anlaşılır olmasını sağlayacak bir vergi reformudur. Özellikle gelirler vergisi gibi toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren alanlarda değişiklik içeren kanun teklifinin aceleye gelmeden, tüm detaylarıyla ilgili sivil toplum kuruluşlarının ve iş dünyasının görüşlerinin alınarak Meclis'te tüm yönleriyle değerlendirilmesi ekonomimizin etkili işleyişi için son derece önemlidir.” denildi.

İLGİLİ HABEROtellere Konaklama Vergisi geliyorOtellere Konaklama Vergisi geliyor

Meclis'e verilen teklifin gelir vergisinde öngörülen değişikliklerin yanı sıra, dijital hizmetler vergisi, değerli konut vergisi ve turizm sektöründe konaklama vergisi gibi ekonomiye oldukça ağır yükler getiren yeni vergileri de içerdiği hatırlatılan açıklamada, “Bu alanlarda getirilen yeni vergilerin ekonomimizin rekabet gücü, yatırım ortamının öngörülebilirliği ve vergi adaleti açısından çok dikkatli değerlendirilmesi gerekmektedir. TÜSİAD'da çalışma gruplarımız ve uzmanlarımız kanun teklifi üzerinde detaylı görüşlerini oluşturmak üzere çalışmaya başlamıştır. Kamuoyunu görüşlerimiz ile ilgili bilgilendirmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABER30 büyükşehirde Değerli Konut Vergisi ödeyecek kaç konut var?30 büyükşehirde Değerli Konut Vergisi ödeyecek kaç konut var?
Son güncelleme: 17:08 24.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more