Sözcü Plus Giriş

Vatandaşlardan salatalık tepkisi: Kabak tadı verdi

Pazardaki sebze-meyve fiyatları aldı gün geçtikçe yükselmeye devam ediyor. Alınan tüm önlemlere rağmen durdurulamayan sebze-meyve fiyatlarında zam şampiyonu salatalık oldu. Eskişehir Tunalı Mahallesi’nde kurulan semt pazarında kilosu 8 liradan satılan salatalığa tepki gösteren vatandaşlar, “Salatalık kabak tadı verdi” dedi.

Kemal ATLAN / Eskişehir
16:09 -
Vatandaşlardan salatalık tepkisi: Kabak tadı verdi

Geçtiğimiz haftalarda kilosu 10 liraya kadar çıkan biber ve patlıcanın kilosu 8 liraya kadar düşmesine rağmen yine geçen hafta kilosu 4 liraya satılan salatalık semt pazarında 8 liraya, ıspanak ise 6 liradan satılıyor.

Baklanın yarım kilosu 6 liradan müşteri beklerken marul ise 4 liradan satılıyor. Vatandaşlar fiyatlardaki yüksekliğe ‘fiyatlar kabak tadı verdi' diye tepki gösterirken, yine geçtiğimiz haftalarda 1 buçuk liradan satılan bal kabağının fiyatının 2 buçuk- 3 liraya çıkması gözlerden kaçmadı.

MEYVE FİYATLARI UYGUN

Pazar alışverişi yapanlar sebze fiyatlarındaki yüksekliğe tepki gösterirken, mandalina ve portakalın kilosunun 2 lira, limonun ise 3 lira olmasını ise normal karşıladıklarını söylediler.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more