Sözcü Plus Giriş

Yeni ehliyet randevusu nereden alınır? Ehliyet ücreti nereye yatırılır?

Sürücü belgesi almak ya da ehliyetini yenilemek isteyen vatandaşlar randevu almak zorundadır. Peki, yeni ehliyet randevusu nereden alınır? Ehliyet ücreti nereye yatırılır? Merak edilen tüm detaylar haberimizde…

08:17 -
Yeni ehliyet randevusu nereden alınır? Ehliyet ücreti nereye yatırılır?

İlk kez ehliyet alanlar ve ehliyet yenilemek isteyenler için randevu nereden alınır? Ehliyet ücreti nereye yatırılır? Bilinmesi gereken soruların cevaplarını sizler için haberimizde derledik…

YENİ EHLİYET RANDEVUSU NEREDEN ALINIR?

2018 yılının Nisan ayından itibaren Kimlik, Sürücü belgesi randevusu ve Pasaport randevuları bulunduğu il ve ilçedeki Nüfus Müdürlüklerinden gerçekleştirilmektedir. Yeni ehliyet alma ya da ehliyetini yenilemek isteyenler randevusuz şekilde bu işlemleri gerçekleştirememektedir. Sürücü belgesi başta olmak üzere diğer bütün işlemler için internet ya da çağrı merkezi üzerinden randevu almanız gerekmektedir.

EHLİYET ÜCRETİ NEREYE YATIRILIR?

Ehliyet ücretleri vergi dairelerine ya da anlaşmalı bankalara ödenebiliyor. Ayrıca Gelir İdaresinin internet vergi dairesi ve geliştirme işlemini yapan bankaların ATM’si ile internet bankacılığı üzerinden de ödeme yapılabiliyor. Ödemenin yapıldığına dair dekontun ise randevu gününüzde yanınızda bulunması isteniyor.

İLGİLİ HABERYeni ehliyet için gerekli evraklar nelerdir?Yeni ehliyet için gerekli evraklar nelerdir? İLGİLİ HABERKayıp ehliyet ücreti nereye yatırılır? Kayıp ehliyet nasıl çıkarılır?Kayıp ehliyet ücreti nereye yatırılır? Kayıp ehliyet nasıl çıkarılır?
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more