Sözcü Plus Giriş

Yükseliş devam ediyor! Çeyrek ve gram altın fiyatı ne kadar oldu?

Altın fiyatları 26 Aralık Perşembe gününe yükseliş ile başladı. Dün piyasayı 286,70 ile kapatan gram altının fiyatı bugüne 287,09 ile başladı. Peki çeyrek altın ne kadar oldu?

08:04 -
Yükseliş devam ediyor! Çeyrek ve gram altın fiyatı ne kadar oldu?

Fiyatlarında yaşanan artışlar nedeniyle son yıllarda yatırımcısına en çok kazanç sağlayan araçlardan biri olan altın, merakla araştırılan konular arasında da kendine yer buluyor. Bir süredir dalgalı hareket eden altın son günlerde az da olsa yükseliyor. İşte güncel çeyrek yarım, tam ve gram altın fiyatları…

26 ARALIK GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

ÇEYREK ALTIN: 455,21 Lira

YARIM ALTIN: 932,43 Lira

GRAM ALTIN: 287,09 Lira

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Altın fiyatlarında son durum: Gram altın ve çeyrek altın kaç lira oldu?

ALTIN NEDEN DEĞERLİ?

Altının geleneksel değerinin oluşmasında, az bulunmasından veya zor elde edilmesinden ziyade tabiatta katıksız, saf halde bulunması, dövülerek biçimlendirilebilmesi, havadan ve sudan etkilenmemesi, yani paslanmaması, kararmaması ve donuklaşmaması etkilidir. Bu sayede altın tarih boyunca çok güvenilir bir değer ölçüsü olarak kabul edilmiştir. Tüm bunların dışında altını altın yapan diğer önemli özellikler olarak, sadece klorik ve nitrik asit karışımında (halk arasında altın suyu olarak bilinen) erimesi ve bunun dışında hiçbir asitten etkilenmemesi, kendi hacmindeki sudan 19 kere daha ağır olmasına rağmen çok yumuşak olduğundan kolayca işlenebilir ve inceltilebilir olması gösterilebilir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more