Sözcü Plus Giriş

Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırması şartları belli oldu! İşte kredi kampanyası için ödeme tablosu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde kredi kartı borcu olanları ilgilendiren bir düzenlemeyi duyurdu. Kredi kartı borcu olan vatandaş Ziraat Bankası'ndan kredi kullanarak kredi kartı borç yapılandırması yapabilecek. 31 Aralık 2018'e kadar olan borçlar da kapsamda. Ancak bazı vatandaşlar kredi alamayıp borçlarını yapılandıramıyor.

10:43 -
Ziraat Bankası kredi kartı borç yapılandırması şartları belli oldu! İşte kredi kampanyası için ödeme tablosu…

Ziraat Bankası borç kapama kredisi Türkiye’de gündem oldu. Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 olacak. Hali hazırda ihtiyaç kredisi çekmek için Ziraat Bankası 24 aya yüzde 2.35 faiz istiyordu. Bu uygulamanın nasıl işlediğini görmek için sozcu.com.tr olarak Ziraat Bankası şubelerini önce telefonla aradık ardından da şubeye gittik. Ziraat Bankası kart borçlusuna kredi verirken sadece kredi kartı borcunu değil üzerinde olan bütün banka borçlarını göz önüne alıyor. Borçlu olan kart iptal ediliyor. Bugün için bazı vatandaşların kredi kartı dışında üzerilerinde borç olduğu için kredi çıkmadığı gözlendi.

KEFİL ŞARTI VAR

Kredi kartı borçluları için oluşturulan paketin ismi ‘Birleştiren İhtiyaç Kredisi’ olarak açıklandı. Buna göre kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 olacak. Sozcu.com.tr olarak aradığımız Ziraat Bankası şubeleri kredi kartı kredisi için kefil şartı arandığını söyledi.

İLGİLİ HABERKredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacakKredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak

‘BİRÇOK VATANDAŞA KREDİ VEREMEDİK'

Ardından 5.000 TL kredi kartı borcu olan bir vatandaşla Ziraat Bankası şubesine ziyaret gerçekleştirdik. Vatandaşın üzerine aylık 3 bin TL ödemeli toplam 80 bin TL ev kredisi bulunuyor. Şube yetkilisi gün içerisinde gelen birçok müşteriye kredi kartı kredisi veremediklerini söyledi ve büyük bir ihtimalle ev kredisi borcundan dolayı bu vatandaşa da kredi çıkmayacağını belirtti.

SADECE KREDİ KARTI DEĞİL TÜM KARTLAR

Çünkü Ziraat Bankası'na gidildiğinde banka sadece kredi kartı borcunu göz önüne almıyor. Banka kişinin riskini üzerinde bulunan başka ödemelere göre değerlendiriyor.

ALABİLENE AVANTAJLI FAİZ

5000 TL kredi kartı borcu olan vatandaşa 24 ay için çıkarılan ödeme planında ise 5.800 TL geri ödeme çıkarıldı. Faiz oranı gerçekten piyasa koşullarında oldukça avantajlı.

ZİRAAT BANKASI KREDİ HESAPLAMA TABLOSU

ziraat-1

31 ARALIK 2018'E KADAR OLAN BORÇLAR KAPSAMDA

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir. Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubelerimiz aracılığı ile yapılabilecektir.”

kredigraf
FAİZLER BELLİ OLDU

Kredi kartı borç yapılandırmasında faiz 24 aya kadar yüzde 1.10, 60 aya kadar 1.20 olacak. Hali hazırda ihtiyaç kredisi çekmek için Ziraat Bankası 24 aya yüzde 2.35 faiz istiyordu.

Son güncelleme: android-time 14:48 10.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more