1 Mayıs resmi tatil mi?

1 Mayıs İşçi Bayramı bu sene de ülkemizde coşku içinde kutlanacak. Zor koşullarda çalışan işçilerin ve emekçilerin haklarında ve çalışma koşullarında iyileştirmeler yapılmasına yönelik dikkat çekilecek. Milyonlarca vatandaşın merak ettiği konu ise "1 Mayıs resmi tatil mi?" sorusunun yanıtı...

1 Mayıs resmi tatil mi?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü için geri sayım başladı. İşçi Bayramı, dünyanın dört bir yanında birlik, dayanışmai haksızlıklara karşı hep birlikte mücadele etme günüdür. 1923 yılından beri ülkemizde kutlanmaktadır. Peki 1 Mayıs ülkemizde resmi tatil mi? İşte detaylar…

1 MAYIS RESMİ TATİL Mİ?

22 Nisan 2009 tarihinde TBMM’de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir. 1 Mayıs’ta okullar ve resmi kurumlar idari izinli olacaklar.

1 Mayıs’ta PTT şubeleri çalışmayacak, ancak kargo firmalarının bazı şubeleri firmalara göre değişiklik göstererek açık olabilecek. 1 Mayıs’ta kargo işlemlerinizi gerçekleştirmek için öncesinde kargo firmanızı aramanız işlerinizi kolaylaştıracaktır.

1 Mayıs’ta eczanele kapalı olacak ancak nöbetçi eczaneler açık olacak.

1 Mayıs resmi tatil olduğu için bankalar vatandaşlara hizmet vermeyecek. İnternet bankacılığında ise hafta sonu olduğu gibi EFT işlemleri ilk mesai saatinde gerçekleşecek.