Anna Jarvis tarafından düzenlenen ilk Anneler Günü etkinliği hangi yıl yapılmıştır?

Eleq ipucu sorusu geldi. Bugün Anneler Günü... Eleq ipucu sorusu da Anneler Günü ile ilgili. Son zamanların en popüler uygulamaları canlı ve mobil bilgi yarışmaları. 12 Mayıs Eleq ipucu sorusu da şöyle: Anna Jarvis tarafından düzenlenen ilk Anneler Günü etkinliği hangi yıl yapılmıştır?

Anna Jarvis tarafından düzenlenen ilk Anneler Günü etkinliği hangi yıl yapılmıştır?

Eleq ipucu sorusu, her gün Instagram’dan yayınlanıyor. İpucu sorusunun cevabını bilenler rakiplerinden bir adım daha ileride olmayı başarıyor. 12 Mayıs Eleq ipucu sorusu: Anna Jarvis tarafından düzenlenen ilk Anneler Günü etkinliği hangi yıl yapılmıştır?

12 MAYIS ELEQ İPUCU SORUSU

CEVAP: 1908

Anneler Günü'nün antik dönemdeki ilk versiyonu olarak kabul edilse de modern anlamda Anneler Günü'nü kabul ettiren ve istemeden de olsa tüm dünyaya yayan kişi Amerikalı Anna Jarvistir.

1864'te doğan Jarvis, 13 çocuk doğuran bir annenin 10'uncu çocuğuydu. Ama ne yazık ki kardeşlerinden birçoğu ölmüştü. Hayatta kalan 4 çocuktan biri Anna'ydı. Annesi Ann Maria Reeves Jarvis, Batı Virginia'lı savaş karşıt bir aktivist ve öğretmendi. Sağlık koşullarını iyileştirmek için kendini askerlerin hayatına adamıştı. Amerikan İç Savaşı'ndan sonra anneler için ‘Arkadaşlık Günü' adı altında bir gün bulmuş ve bu günün barış, huzur ve seferberlik için mühim olduğunu söylemişti. Anna'nın, annesi vefat ettikten sonra bu günden esinlenerek ‘Anneler Günü'nü ilan ettiği söylenir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...